logo

reklam

Vali, Öğrencilerle Birlikte Süt İçti

vali ıoşık sütÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE SÜT İÇEN VALİ IŞIK, SÜREKLİ SÜT İÇME ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMANIN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ.
AMASYA Valisi Salih Işık, okul sütü projesi kapsamında ilkokul öğrencilerine süt dağıtıp, ‘Sağlığınız için süt için’ dedi. Vali Işık, büyüklerin de her gün süt tüketmesi gerektiğini belirterek, öğrencilerle birlikte süt içti.
Amasya Valisi Işık, protokol üyeleriyle birlikte minik öğrencilere tek tek sütleri verdi. Öğrencilerle birlikte süt içen Vali Işık, sürekli süt içme alışkanlığı kazandırmanın önemine dikkat çekti.
Milli Eğitim Bakanlığı, Tarım, Gıda ve Hayvancılık ile Sağlık Bakanlığı’nın ilkokul öğrencileri için ortaklaşa düzenlendiği, ‘Okul sütü’ projesi kapsamında, öğrencilere süt dağıtımı başladı. Program kapsamında Amasya’da 19 bin 800 öğrenciye 196 ton süt dağıtılacak.
Devletin çocuklara bu sütleri dağıtarak daha sağlıklı bireyler yetiştirmeyi amaçladığını belirten Vali Amasya Valisi Salih Işık da sınıf öğrencileriyle bir araya gelerek süt dağıttı. Öğrencilere süt içmenin sağlık açısından faydalarına değinen Vali Salih Işık, çocuklara her sabah mutlaka süt içilmesi gerektiğini söyledi. Sütü sadece çocukların değil büyüklerin de içmesinin gerektiğini anlatan Şahin, “Süt çok önemli besin, mutlaka içmemiz gerekir. Sütü okulda veriyorlar diye, sadece okulda içmeyelim bunu alışkanlık haline getirip, sabah kalktığımızda ve akşam yatarken de süt içmeliyiz. Süt sadece çocuklar için değil biz büyüklerin de her gün tüketmemiz gerekir. Bu yüzden sizden anne ve babanıza da süt içmelerini önermenizi istiyorum” diye konuştu.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde hayata geçirilen “Okul Sütü Projesi” kapsamında süt dağıtımına katılan Vali Salih Işık, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş, Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürü Lokman Gültekin öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle