logo

reklam

Vali Varol Hasta Ziyaretinde

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Hasta ve yaşlı ailelere yönelik ziyaretler kapsamında İl Sağlık Mūdūrlūğūne bağlı Evde Sağlık Hizmetleri biriminden hizmet alan hastaları ziyaret ediyor. Vali Varol’un evde hasta ziyeretlerine İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz de katılıyor.
Vali Dr. Osman varol, “Evde bakım hizmeti alan ailelerimizi ziyaret ediyoruz. İstek, talep ve sıkıntılarını dinliyoruz. Sağlık durumlarıyla ilgili görevli arkadaşlardan bilgiler alıyoruz. Zaman zaman ziyaretlerimiz devam edecek. Bu kapsamda her zaman vatandaşlarımızın yanında olacağız” dedi.
Vali Dr. Osman Varol, “Türkiye’de olduğu gibi Amasya’da yaşlı veya yatağa bağımlı hastaların tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının, sağlık kuruluşları yerine kişinin evinde yapılması, evde sağlık hizmetlerinin önemli bir uygulaması olmakla beraber”İnsanımızın sağlığını korumak ve yeniden sağlığına kavuşturmak amacıyla sağlık bakım hizmetlerini profesyonel bir anlayışla, bireyin kendi evinde sunma noktasında kesintisiz 7/24 hizmete devam ediyoruz dedi.
Vali Varol, ziyarette hasta yakınları ile tek tek görüşerek, hastaların sorunlarını ve sıkıntıları dinledi ve hastalar hakkında İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz’den bilgi aldı.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.