logo

reklam

Vali Varol Muhtarlarla Buluştu

Vali Varol Muhtarlarla Buluştu
Amasya Valisi Dr. Osman Varol
devletimiz güler yüzle vatandaş odaklı hizmet sunuyor
AMASYA Valisi Dr. Osman Varol, Amasya’da Vatandaş odaklı hizmet anlayışını uygulamaya koyduk. Huzurlu toplumun mutlu bireylerden oluştuğunun bilinci ile Amasyalı vatandaşımızın yüzünü güldürmeyi, onların mutlu olmasını hedefliyoruz. Derdi tasası olan kişinin yüzü gülmez onun için vatandaşımızın derdiyle dertlenip sorunlarına çözüm üretiyoruz” diye konuştu.
Devlet memurlarının genelinin görevinin bilinciyle vatandaşa hizmet sunduğunu, belirten Vali Varol “Artık devletimiz güler yüzle vatandaş odaklı hizmet sunuyor. Buna uymayan memur kusura bakmasın kimse iş yapmayanın ardında durmaz” dedi.
Vali Varol, Aydınca köyünde bölgenen 27 köy muhtarlı ile bir araya geldiği toplantıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yürütülen çalışmalar kapsamında muhtarlar aracılığıyla toplumun taleplerinin alınması ve taleplerin takibi konusunda bir çalışma yürütüldüğünü anımsattı.
Cumhurbaşkanının talimatlarıyla, talepleri değerlendirmek ve doğrudan talepleri almak, işlerin takibini yapmak üzere toplantıların düzenlendiğini ifade eden Vali Varol, ellerindeki kaynaklarla acil ve öncelikli meseleleri tespit edip, doğru adımlar atmak istediklerini söyledi.
Muhtarların, devletin en uçtaki temsilcileri olduğunu ifade eden Vali Varol, “Vatandaşımıza, köylümüze, mahalleliye en yakın olan, onlarla birlikte yaşayan, onlarla birlikte aynı havayı teneffüs eden, onlarla birlikte sorunları yaşayarak gören, izleyen, ondan etkilenen, iyi hizmet varsa ondan da etkilenen, hizmette aksama varsa olumsuz yönde etkilenen kişiler olması hasebiyle bizim belki belli bir süre sonra duyacağımız sorunları, sıkıntıları hemen ilk anda, sorun ortaya çıktığı andan itibaren, duyup, hisseden, gören, yaşayan kişilerdir. Dolayısıyla birinci elden bilgi almış oluyoruz. Sizin söylediğiniz sorunları biz önemsiyoruz, ciddiye alıyoruz ve takip edeceğiz inşallah. Sizlerden de benim ricam gerçek anlamda sorun olan, hakikaten devletin müdahale etmesi gereken veya devletin bir kurumunun müdahale etmesi gereken bir nitelikte olan sorunları net bir şekilde, çok uzatmadan, kısa kısa gündeme gelirse biz de zamanı iyi değerlendirerek bu sorunlara inşallah bir cevap üretmeye çalışacağız. Yatırım yapılması gerekiyorsa yatırım yapacağız. Düzenleme yapılması gerekiyorsa düzenleme yapmak suretiyle sizin bize ilettiğiniz o sıkıntıları da inşallah çözmüş olacağız” dedi.
Varol, yaptığı değerlendirmenin ardından toplantıya katılan muhtarlara söz vererek yaşadıkları sorunları dile getirmelerini istedi. Muhtarlarımızın ifade ettiği sorunlar, ilgililer tarafından not alınarak koordinasyon içerisinde çözülmek üzere talimatlandırıldı.
Toplantıya İl Jandarma Komutanı Albay Selami Akşit, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, kurum müdürleri ve meclis üyeleri de katıldı.

Share
377 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle