logo

reklam

Vali VAROL; OKA 10 yılda 709 projeye 162 Milyon TL hibe desteği sağlamıştır.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) dan “Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı”, “Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm Mali Destek Programı” ve “Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı”na 34 milyon liralık kaynak desteği sağlanacak.
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yönetim Kurulu Dönem Başkanı ve Amasya Valisi Dr. Osman Varol, OKA’nın bölgesel kalkınmaya yönelik planlama ve uygulama faaliyetlerini hızlı, sağlıklı, sürekli ve sürdürülebilir bir kalkınma hareketini yerel ve bölgesel aktörlerin etkin olduğu bir katılımcı anlayışla yürütmek üzere hem yerel aktörler ile merkezin işbirliğini geliştirmeyi ve hem de bölge illeri olan Amasya, Samsun, Çorum ve Tokat’ın ulusal ve uluslararası ölçekte rekabet üstünlüklerinin artırılmasının hedeflendiğini söyledi.
Vali Varol, “2009 yılında faaliyetlerine başlayan Ajansımız kurulduğu günden bugüne mali destek programları kapsamında 709 projeye 162 Milyon TL hibe desteği sağlamıştır. Faydalanıcıların da sağladığı eş finansmanda dikkate alındığında 2009 yılından bu yana uygulanan projelerle 314 Milyon TL yatırım gerçekleştirilmiştir. Ajans sağladığı mali desteklerle bölgede ekonomik, sosyal ve mekânsal kalkınmayı desteklerken bölgemizde kurumsal kapasitenin gelişmesi ve kurumlar arası işbirliğinin güçlendirilmesine de katkı vermektedir” diye konuştu.
Program kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 34 milyon TL olup, Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı için 21 milyon TL; Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm Mali Destek Programı için 7 milyon TL, Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı için 6 milyon TL kaynak öngörüldü.
Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı çerçevesinde verilecek destekler Asgari tutar: 500 bin TL – Azami tutar: 2 milyon TL arasında olacak.
Hiçbir destek, projenin toplam uygun maliyetinin % 20’sinden az ve %75’inden fazla olamaz. Bu değerlerin dışında kalan destek taleplerini içeren projeler değerlendirmeye alınmayacak.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle