logo

reklam

Vali Varol’dan Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu

AMASYA Valiliği tarafından Cumhuriyet’in 94’üncü kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen resepsiyona katılım yoğun oldu. Resepsiyonda konuşan Vali Dr. Osman Varol, “Milletimizin birliğine kastetmeye çalışanlar bilmelidirler ki bu millet ve bu devlet; birliğine, dirliğine, istikbaline el uzatanları yerle yeksan etmekten asla çekinmeyecektir” dedi.
Amasya Valiliği tarafından Cumhuriyet’in 94’üncü kuruluş yıl dönümü vesilesiyle bir resepsiyon verildi. Amasya Valisi Dr. Osman Varol ve eşi Funda Varol’un ev sahipliğinde, Saraydüzü Kışla Binasında düzenlenen resepsiyona, 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Zafer Uğur, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Jandarma Alay komutanı J.Alb.Selami Akşit, İl Emniyet müdürü Fahri Bulut, protokol üyeleri, şehit yakınları, gaziler, kamu kurumlarının personelleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, esnaf temsilcileri, öğrenciler ve genç yaşlı her yaştan çok sayıda vatandaş katıldı. Vali Varol eşi Funda Varol ile birlikte girişte davetlileri tek tek tokalaşarak karşıladı.
Türkiye Cumhuriyetinin geçmişten bugüne sürekli mücadele içinde olduğunu belirten Vali Dr. Osman Varol, “Türkiye Cumhuriyeti; zalime meydan okuyan, işgal ve zorbalığa hiçbir şartta geçit vermeyen, vatanını canından aziz bilen kahraman bir neslin emanetidir. Hürriyet ve istiklal bu milletin karakteridir ve bu karakter ona nice destanlar yazdırmış; Anadolu’nun kapılarını açtırmış; bir cihan imparatorluğu kurdurmuş; Sevr’i reddedip tüm emperyalist devletlere unutamayacakları bir ders vermiştir. Kolayca teslim olunacağı zannedilirken, ezelden beri hür yaşadığını ve hür yaşayacağını, haysiyetini ve hürriyetini korumak için çelikten bir iradeye sahip olduğunu bütün dünyayı hayrette bırakarak ispat eden bu yüce millet; muhteşem zaferinin ardından ilelebet payidar olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Türkiye Cumhuriyeti, yalnızca düşman unsurlara karşı kazanılmış zaferlerin bir neticesi değildir. Bunun yanında düşmanla iş birliği halindeki hainlere, manda ve himaye hevesindeki soysuzlara, istikbalimizi karartmaya teşebbüs eden teslimiyetçi odaklara da tarihi bir cevap niteliğindedir” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle