logo

reklam

Vali Varol’un okul ziyaretleri devam ediyor

Vali Varol’un okul ziyaretleri devam ediyor
Varol; hedefimiz, eğitimde Türkiye ortalamasının üstüne çıkmak

Amasya valisi Dr. Osman Varol, okul ziyaretleri devam ediyor. Vali Varol, ziyaret ettiği okullarda öğretmen ve öğrencilerle bir araya geliyor.
Vali Dr. Osman Varol, belirli periyotlarla gerçekleştirdiği okul ziyaretleri kapsamında 12 Haziran Anadolu Lisesi ve Plevne Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle buluştu.
Devlet olarak en öncelikli konunun eğitim ve öğretim konusu olduğunu ve öğretmenliğin önemine değinen Vali Varol, öğretmenliğin zor, meşakkatli ve sabır isteyen bir meslek olduğunu, çocukların gelişiminde ve yarınlara hazırlanmasında aileler ile birlikte öğretmenlere çok büyük ve önemli görevler düştüğünü söyledi.
Varol, Öğretmelerimiz öğrencilerini, akademik olarak yetiştirilmesinin yanında milli ve manevi değerlerine bağlı, temel insani değerleri benimsemiş, vatanına, milletine bağlı, insanlara faydalı bireyler olarak yetiştirmelidir. Eğitimin ülkelerin kalkınmasında, gelişmesinde hayati bir önem taşıyor. Eğitimi bulunduğumuz noktadan daha ileriye taşımada çok önemli gayretlerimiz var” dedi.
Varol, “Eğitimde başarı için etüt çalışmalarının çok önemlidir. Bu nedenle, ders saatleri dışında etüt çalışmalarına önem vermemiz gerekiyor. Siz değerli öğretmenlerimizin müfredattaki derslerin dışında öğrencilerimizin kalbine, ruhuna dokunmamız, manevi yönden de eğitmemiz gerekiyor. Yapılacak çalışmalar için eksikler ve ihtiyaçlar konusunda her zaman sizlerin yanındayız. Bundan sonra hedefimiz, eğitimde Türkiye ortalamasının üstüne çıkmış, mümkünse ilk sıralarda kendisine yer bulmuş bir şehir olmalıdır” diye konuştu.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.