logo

reklam

Varol “15 TEMMUZ MAZLUM HALKLARIN DA KURTULUŞU”

Amasya Valisi Dr. Osman Varol
“15 TEMMUZ MAZLUM HALKLARIN DA KURTULUŞU”
Amasya Valisi Dr. Osman Varol, 15 Temmuz’un yalnızca Türk milletinin değil, çevresindeki mazlum halkların da kurtuluşu olduğunu belirten Vali Varol, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ülkemizin gelişmesinden rahatsız olan çevreler yaklaşık 100 yıl önce de bu toprakları işgal etmeyi denemişlerdi. Haksız işgallere nasıl ki o gün karşı durdu isek, bir yıl önce de düşmanlarımıza gereken cevabı vererek dostlarımızın yanında olmayı sürdürüyoruz. 15 Temmuz, Sayın Cumhurbaşkanımızın cesareti ve feraseti ile halkımızın ona verdiği desteğin göstergesi olmuştur. 15 Temmuz böyle bir büyük zaferin ve yeniden dirilişin adıdır.” dedi.
Vali Dr. Osman Varol, 15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine sokakları, meydanları dolduran, vatanları, bayrakları, inançları özgürlükleri ve gelecekleri için, darbe girişiminde bulunan hainlere karşı ölümü göze alarak canlarını ortaya koyan ve meydan okuyan tüm yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum. Meydanlarda günlerce bu işin tekerrür etmemesi için demokrasi nöbeti tutan aziz yurttaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.
Öncelikle 15 Temmuz nedir ve ne anlama gelir. Bununla ilgili birkaç şey söylemek istiyorum. 15 Temmuz insanlık tarihinin gördüğü en büyük ihanetlerden birisidir. Çünkü toplumun içerisindeki kendi evlatlarını, kendi kaynağıyla belirli noktalara yerleştirip, o aşama ve süreç içerisinde beyinlerini yıkayıp, milletimizin aleyhine karşı harekete geçirdiği ve bunun sonucunda darbe girişiminde bulunduğu tarihte nadir görünen olaylardan bir tanesidir.
15 Temmuzun ruhunu çok iyi anlamamız gerekiyor. Toplumda farklı dünya görüşlerine sahip olan birçok insan, o gece değerlerine sahip çıkmak için bir araya geldiler. Donanımlı silahları ve profesyonel ekipleri olan bu güruha karşı göğüslerini siper ederek mücadele ettiler. İnsanlık tarihinde böylesine bir halk hareketi çok nadir görülmüştür. 15 Temmuz ruhunu unutmamamız ve unutturmamamız gerekiyor. Bu ruhu milletimizin içerisinde ebediyen yaşatmamız gerekiyor.

Share
424 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle