logo

reklam

Varol, Çevre yolunda sona gelindi

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, yapımında sona gelinen Amasya Çevre Yolu’ndaki çalışmaları yerinde inceledi. Varol, Çevre yolunda sona gelindi. Çok yakında da açılışını yapacağız” dedi.
Vali Varol, “Tüm niyetimiz, tüm hedefimiz takvim yılı içerisinde yolu trafiğe açmak. Şu anda olağanüstü bir durum görünmezse bu tempoyla çalışma devam ettiğinde takvim yılı içinde de bitecek gibi görünüyor” dedi.
Amasya trafiğini rahatlatacak olan ve yapımında sona gelinen Amasya Çevre Yolu’nda incelemelerde bulunan vali Varol, “Artık işin son aşamasına gelindi. 11,6 kilometrelik bu yolun yaklaşık 10,5 kilometresinin kaplaması yapıldı. Şu an üzerlerinden araç geçebilecek durumda. Bunların etrafındaki bir takım küçük işlem devam ediyor. Ama en önemlisi çevre yolumuza iki yönden girişlerdeki kavşaklar ve yol bağlantılarıyla ilgili yatırımlar devam ediyor.” dedi.
Varol, “Hemen hemen açılmaya hazır olan yol, Amasya’nın trafiğini ve Amasya’nın ekonomisini çok yakından ilgilendiriyor. Burada çok başarılı bir mühendislik hizmeti veriliyor. En önemlisi bu çalışmalar; Türk mühendislerinin hazırlamış olduğu çalışmalardır. Yol bittiği zaman şehir içi trafiği epeyce bir rahatlığa kavuşacak ama şehir içinde oluşabilecek sıkışıklığa da bir çözüm bulmak gerekiyor. Biz burada çevre yolu ile birlikte Amasya trafiğinin ve ekonomisinin önümüzdeki günlerde alacağı şekli görüştüğümüz gibi Amasya şehir içi trafiği ile ilgili etütler de yaptık. Çevre yolunun dışında değişik sürprizlerimiz de olacak.” şeklinde konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle