logo

reklam

Varol; Cumhuriyet, Tarihimizin En Kapsamlı Çağdaşlaşma Hamlesidir

Cumhuriyetin 96. Yılını Çoşkuyla Kutladık
Varol; Cumhuriyet, Tarihimizin En Kapsamlı Çağdaşlaşma Hamlesidir

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 96.Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Cumhuriyetin kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetin Doğum Belgesi “Amasya tamimi’nin yayınlandığı Amasya’da da düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı.
Kutlama programı kapsamında ilk olarak Amasya Valisi Dr. Osman Varol valilikte Garnizon Komutanı P.Alb. Mehmet Atlı, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı Cumhuriyet Bayramı le birlikte tebrikleri kabul etti. Törene protokol üyeleri, gaziler ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katıldı.
Yavuz Selim Meydanı Atatürk Anıtı önünde yapılan Cumhuriyet bayramı kutlamalarında, Vali Dr. Osman Varol, Garnizon Komutanı TP.Alb. Mehmet Atlı, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı törene katılanların bayramlarını kutladılar.
Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajı okundu.
Daha sonra günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin yaptı.
Cumhuriyetin en önemli kazanımlarından biri eşit vatandaşlık hakkı olduğunu belirten Vali Varol, “Ülkemiz Cumhuriyetle evrensel değerlerin benimsendiği, her türlü ayrımcılığa karşı çıkılarak, temel hak ve özgürlüklere saygı duyan, vatandaşının huzurunu ve refahını sağlamayı esas alan bir ülke konumuna gelmiştir. Bu süreçte önümüze her türlü engel çıkacak, bu yürüyüşü durdurmak isteyenler olacaktır. Ancak milletimizin sağduyusu, birlikte ve kardeşçe yaşama isteği bu ilerlemeyi durdurmak isteyenlere fırsat vermeyecektir. Milletçe birbirimize sımsıkı kenetlenir, gönül birliğiyle yolumuza devam edersek, hiçbir engel daha müreffeh, daha güçlü bir ülke olmaktan bizi alıkoyamaz. Farklı inanç, dil ve kültürlerin yüzyıllardır bir arada yaşadığı coğrafyamızda, bugün de hoşgörü ve barış medeniyetinin mirasçıları olarak birbirimizi sevgiyle, kardeşçe kucaklayarak yarınlara umutla ve kararlılıkla yürüyeceğiz.” dedi.
Vali Varol, “29 Ekim’in, umudun, azmin, inancın, yeniden doğuşun tarihi olduğunu, Büyük devlet adamı ve Türk ordusunun muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşlarının eşsiz kahramanlıkları ve özverili mücadeleleri sonucu kurulan cumhuriyetimiz sayesinde bugün geçmişimize gururla, geleceğimize ise güvenle bakıyoruz.” dedi.
Vali Varol’un konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu ve folklor gösterisi sergilendi. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları okulların, askeri birliklerin, polis teşkilatının ve ilimizde faaliyet gösteren çeşitli kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının resmi geçit töreninin ardından sona erdi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hd porno sikis izle