logo

reklam

Vatandaşa kapılar açık!

Vatandaşa kapılar açık!
Milletin Kapısı “Açık Kapı” Vatandaşların Sorunlarını Sahada Dinliyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan, vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla oluşturulan “Açık Kapı” birimi sahaya açıldı.
“Açık Kapı” projesinin, vatandaş odaklı bir yaklaşım amacı taşıdığını aktaran Vali Dr. Osman Varol, bu sayede devlet ile vatandaş arasındaki karşılıklı iletişimin arttığını söyledi. Valilik Binasında hizmet veren “Açık Kapı” bürosunun vatandaşlarımızın isteklerine karşılıklı güven ortamı içinde cevap verdiğini bildiren Vali Varol, sorunlarının hızlı, etkin ve verimli bir şekilde çözülmesine büyük önem verdiklerini ifade etti.
Bu kapsamda Vali Dr. Osman Varol’un vatandaşların şikayet ve taleplerinin sahada dinlenmesi, Açık Kapı uygulaması ile ilgili halkımızın daha çok bilgilendirilmesi talimatı üzerine açık kapı personeli tarafından “Açık Kapı” hizmeti ile ilgili tanıtıcı broşürlerin dağıtılmasının yanı sıra uygulama ile ilgili bilgilendirmelerde bulunularak vatandaşların şikayet ve taleplerine ilişkin başvuruları alınmaya başladı.
Vali Varol, Açık Kapı Vatandaşla birebir, güler yüzlü ve sıcak şekilde iletişim kurmayı, sorunlarının dinlenerek çözümüne ilişkin yol gösterilmesini, hizmetlerde vatandaş memnuniyetinin arttırılmasını, iş ve işlemlerin takibi ve sonuçlandırılması ile etkin bir kamu hizmeti sunulmasıdır. dedi.
Vali Varol, Yeni alınan mobil araç ile daha etkin şekilde düzenlenecek ziyaretler esnasında ekipte bulunan sosyolog, sosyal hizmet uzmanı ve sağlık personeli işbirliğinde yerinde gözlem yapmak ve aile sosyo-ekonomik, psikolojik, sağlık, çevresel faktörleri değerlendirip acil müdahale gereken sorunları tespit etmek, gerekli yerlere yönlendirmeler yapmak ve Açık Kapı’ya kendi imkanlarıyla gelemeyen ihtiyaç sahiplerine ulaşılması hedeflenen çalışmalara devam edileceğini bildirdi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle