logo

reklam

Vatandaşlar Ticari Taksi Şoförlerinden Şikayetçi

taksiVatandaşlar Ticari Taksi Şoförlerinden Şikayetçi
Kural Tanımayan Şöförler
Yaşamı Olumsuzlaştırıyor
Amasya’nın en önemli sorunlarının başında trafik geliyor. Akışın rahatlaması için cadde ve sokaklarda alınan önlemler, trafik levhaları çoğu sürücü tarafından dikkate alınmıyor.
Amasya’da bir çok yolda tek yön levhası olmasına rağmen bu kurallar ticari taksi sürücüleri tarafından yok hükümlü sayılıyor. Özellikle geri geri giden ticari taksilerin bir çok yayaya çarptığı gözleniyor.
Amasya’da vatandaşlar, ticari taksi şoförlerinin kural tanımadıklarından dolayı şikayetçi olduklarını söylediler.
Özellikle Amasya’da son bir kaç senedir artan bir trafik terörü yaşanıyor. Ticari taksi şöförleri ve Köy minibüs sürücüleri kural tanımıyor. Eğer siz yaya iseniz gözünüzü iki değil dört açmanız gerekiyor. Çünkü yaya hakkı olan kuralın en ufak bir önemi yok. Üzerinize doğru her an gelen bir taksi çıkabiliyor.
Peki ne zaman caddelerimizde terör estiren Taksi ve Köy Minibüslerine dur denecek? Ne zaman ciddi anlamda cezalar ve kapsamlı kontroller gelecek? Sadece hız limiti kontrolü yeterli değil, trafikte gezici ekiplerin olması lazım ve tehlikeli araç kullananların belirlenmesi lazım (Takip mesafesine uymama, sürekli makas yapma … vb) Özel araçlardan da tehlike yaratanlar çıkıyor ancak en büyük trafik terörüne Amasya’da Taksi ve Köy Minibüsleri neden oluyor.
Kontrol sistemimiz de yetersiz. Yollarımızda sadece hız ve alkol denetimi yapılıyor. Ancak hız limiti içinde gidip ciddi anlamda tehlike yaratanlar ve kazaya sebep verenler de var. Bunlar da gezici ekiplerle tesbit edilmeli.
Trafik sorunun önünü geçilmesi için yapılan düzenlemeler bazı sürücüler tarafından özellikle eğitimsiz ticari taksi sürücüleri tarafından dikkate alınmayınca trafik akaşında sorunlar yaşanıyor. Bu sorunların önüne geçilmesi için emniyet trafik ekipleri zaman zaman trafiğin yoğun olduğu bölgelerde denetim yapıyorlar ancak bu denetim dahi eğitimsiz ve kent yaşam kalitesini olumsuz etkileyen sürücülerin kural tanımazlıklarına engel olamıyor.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle