logo

reklam

VELİLER OKUL PARALARINA TEPKİLİ!

VELİLER OKUL PARALARINA TEPKİLİ!
Bakanlık harekete geçti ama okul kayıt ücreti şikayetleri devam ediyor
Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim ile Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, 81 il Valiliğine resmi yazı yazarak Bakanlıkça dağıtımı yapılan ders kitapları dışındaki hiçbir materyalin öğrencilere aldırılmaması, bunun aksine hareket edenler hakkında Valilikçe işlem tesis edilmesini istedi.
Bakanlık başta olmak üzere Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçti ama okul kayıt ücreti şikayetleri devam ediyor.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okul kayıt döneminde velilerden ‘zorunlu bağış’ veya ‘kayıt parası’ alındığı iddiasına ilişkin ”Zorunlu bağış’, ‘kayıt parası’ diye bir şey söz konusu olamaz. Milli Eğitim İl Müdürlüğü Bu tür haberleri öğrendiğimizde, Bakanımızın talimatıyla çok ivedi ve ciddi bir biçimde inceleme ve soruşturma başlatıyoruz” dedi.
Valilikler harekete geçti. Bazı okul yöneticileri hakkında soruşturma bile başlatıldı. Ancak halen içinde bulunduğumuz kayıt döneminde Okul Aile Birlikleri tarafından velilerden para istendiği yönünde şikayetler gelmeye devam ediyor.
Her okul kayıt döneminde olduğu gibi bu yıl da devlet okullarında velilerden istenen kayıt ücretleri kriz yarattı. MEB, kesinlikle böyle bir ücretin istenemeyeceğini, istendiği takdirde ise okul yönetileri hakkında işlem başlatılacağını duyurdu.
ÇOCUKLARIMIZ MÜŞTERİ DEĞİL ÖĞRENCİ
Gazetemizi ziyaret eden veliler; Okullar Ticarethane değil, Çocuklarımızda müşteri deği birer öğrenciler diyerek, “Okullarda velilerden para toplanması yasal bir durum değildir. Hangi şartla olursa olsun bu devletin görevidir. Ama maalesef ülkemiz okullarında bu durum ne kadar yasal olmasada, aidat veya A4 kağıdı alınacak adı altında velilerden para toplanılıyor.” dediler.
OKUL YÖNETİMİ SAVUNMADA
Okul Aile Koruma birlikleri adı altında para toplatan Okul idareleri ise, Okullarımızın ihtiyacı olan temizlik maddeleri ve okulda yapılacak küçük çaplı onarımlar için de maddi kaynak gerekmektedir. Ayrıca yeni programların uygulamaya konulmasıyla ilköğretim okullarında eğitim ortamlarının geliştirilmesi, gerekli materyallerin alınması, ölçme araçlarının sağlanması ve çoğaltılması ciddi düzeyde maddi kaynak gerektirmektedir.” diyerek kendilerini savundular

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle