logo

reklam

Vergi Haftası başladı

başkan özdemir vergiVergi Haftası başladı
Vali Işık; VERGİLENDİRİLMİŞ KAZANÇ KUTSALDIR
AMASYA İl Defterdarı Kaya Kurşun, 28’inci Vergi Haftası dolayısı ile Amasya Valisi Salih Işık ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir’i makamında ziyaret etti.
Vali Işık, Ülke genelinde bu hafta çeşitli etkinliklerle Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır. Vergi Haftasını kutlamamızın sebebi, bütün vatandaşlarımızın gelir düzeyine uygun şekilde ve zamanında vergilerini ödemelerinin önemini anlatmaktır. Bir devletin gücü ve kalkınmışlığı vatandaşlarına sunmuş olduğu eğitim sağlık, ulaşım, altyapı, güvenlik gibi hizmetlerle ölçülür. Devletimizin vatandaşlarımıza bu hizmetleri en iyi şekilde sunabilmesi, sosyal devlet anlayışını gelişebilmesi için herkesin vergisini zamanında ve adil bir şekilde ödemesi gerekir. Bu yapıldığı taktirde ülkelerin geleceği aydınlık oacağını belirterek, Bu alanda başta Maliye Bakanlığımız olmak üzere, Vergi Dairesi Başkanlıklarımız, Defterdarlık bünyesindeki diğer ilgili birimlerimiz kayıt dışı ekonomiyi mümkün mertebe kayıt altına alarak, vatandaşlarımızda vergi bilinci oluşturmaya çalışıyorlar. Bu noktada vergisini zamanında ödeyen tüm mükelleflerimize şükranlarımı sunuyorum. Son olarak tüm halkımıza “Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır.”
ÖZDEMİR; milletin devlet güvencesi altında yaşaması için bir görev ve zorunluluktur
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ise “Biz vergilerimizi eksiksiz ödeyelim ki bunun karşılığında devletten daha iyi kamu hizmeti beklemeye hakkımız olsun’” dedi.
Özdemir, Vergi, toplumların devlet olarak yaşamasından kaynaklanan güvenlik, eğitim, sosyal hizmetler, sağlık ve belediye hizmetleri gibi bazı konularda ortak yaşama giderlerini karşılamak amacıyla, huzur ve güven içerisinde bir milletin devlet güvencesi altında yaşaması için bir görev ve zorunluluktur. Zorunlu harcamalara, kamu harcamalarına katılma payı olarak nitelendirebileceğimiz vergilerin düzenli ve adaletli şekilde herkes tarafından verilmesi gerekiyor. Bu vergi haftası münasebetiyle de verginin öneminin tüm vatandaşlarımıza aktarılması da önemli.” dedi.
KURŞUN; Vergi bilincini artıracağız
Amasya İl Defterdarı Kaya Kurşun ise 28. Vergi Haftası kapsamında eğitim ağırlıklı verginin tabana yayılması ve vergi bilincinin arttırılması amacıyla birçok okulda seminerler verileceğini belirterek, vergi bilincini aşılamayı hedeflediklerini ifade etti.
Kurşun, “27 Şubat-5 Mart tarihleri arasında 28. Vergi haftası etkinlikleri yapılacaktır. Hafta içerisinde kamuoyuna ve öğrencilere yönelik etkinliklerimiz olacaktır. Vergisini düzenli ve tam ödeyen mükelleflerimizi iş yerlerinde ziyaret ederek Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal tarafından imzalanan teşekkür belgesi takdim edilecek. Uygulamaya yönelik varsa görüş ve önerileri dinlenip Bakanlığımıza iletilecek. Ayrıca öğrencilerimize vergi daireleri gezdirilecek, verginin tahakkuku, tahsili ne şekilde yapıldığı yönünde bilgilendirilecekler. 10 tane okulumuza vergi dairesi müdürlerimiz tarafından konferans verilecek.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle