logo

reklam

Vergi Haftası Başlıyor

Vergi Haftası Başlıyor
Amasya Defterdarı Kurşun Kaya
sağlıklı bir vergi bilincini oluşturuyoruz
Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması için 1990 yılından itibaren her yıl Şubat ayının son haftası “Vergi Haftası” olarak kutlanırken, Amasya İl Defterdarı Kaya Kurşun, “Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması, yarının mükellefleri ya da ülkemizin yöneticileri olacak çocuklarımızda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, mükellef idare ilişkilerinin uyumlu bir hale getirilmesi amacıyla geleneksel olarak kutlanmakta olan Vergi Haftası’nın bu yıl 29. kutlayacağız.” dedi.
Kaya, “Bilindiği üzere, devletin, kamu giderlerini karşılamada en sağlam ve en önemli finansman kaynağı vergilerdir. Vergi, gerçek ve tüzel kişilerin safi gelirleri üzerinden belirli oranlarda ve belirli zamanlarda karşılıksız olarak alınan değerlerdir. Yoksulluğun, yoksunluğun, işsizliğin, gelir dağılımındaki adaletsizliğin temelinde ekonomik yeterliksiz yatmaktadır. Devletin halen öncü durumundaki güvenlik, eğitim, sağlık, bayındırlık gibi kamu yatırımları ve kamuya yüklenen görevlerin altından kalkması için adil dengeli ve sürekli gelir kaynağına ihtiyaç duyulmaktadır” dedi.

Okullarda vergi konferansı
Amasya’da Vergi haftası kutlamaları kapsamında Hafta boyunca Amasya Defterdarlığı ekipleri tespit edilen vergi mükelleflerini ziyaret edecekler. Yine etkinlikler kapsamında okullar gezilerek öğrencilere vergi ile ilgili konferanslar verilecek.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle