logo

reklam

Vicdanımızı mı gömdük toprağa yoksa çocukları mı?


facebook
Aysun Doğan TERZİ
seda@hotmail.com

Aslında bu yazının girişini iki ana başlıkla toplayabilirdim. Ama yapmadım.
Hicbir şey istediğimiz gibi de olmadı,varsın olmasın.Kimileri tatil planları yapa dursun,kimileri bulunduğu mevcut durumu beğenmeyip statü yarışına girsin ,kimileri evine Allah ne verdiyse onu götürsun.
Ha birileri de aman suya sabuna dokunmasın.
Birileri de böyle benim gibi konuşup dursun;köyün meczubuyuz ne de olsa!
Bir hafta boyunca sustum, yazmayacaktım.
Leyla’lardan Eylül’lerden bahsedip acımıza kazma vurmayacaktım; ta ki 2 yaşındaki Sami Yusuf öldürülene kadar.
Bir kaç hafta evvel siyâsi meydanlarda bağırıyorduk hani idam gelebilirdi ” gündemimizde var” denmedi mi ?Hani çözüyorduk ,ne oldu ?
Bir an önce hemen bugün, şimdi !
Masumiyet katilleri,tecavüzcüler nefes alıyorken,bağrına ateş düşen annelerin acısını hissetmekten,masum minik bedenlerin toprağa verilmesinden biz yorulduk.
Biz usandık.

Eğitim mi , İdam mı?

Kimden zarar geleceğinin garantisi olmayan bir toplumda yasamak insanları topluma bağlıyan tüm iyimser duygularını yok etti, işgali kolay çatıştırması kolay kollektif davranamayan zayıf bir toplum ortaya çıktı böylelikle. Ahlâk ve vicdan düzeyi ile yükselmiş ,erdemli bireylerin oluşturduğu bir toplum sömürülemez, böyle bir toplumdan piyasa adamı çıkmaz,işgal edilemez.
Bu yüzden Ahlâk ve vicdan eğitimi şart !
Tüm sosyal ortamları kapsayan bir eğitim. Aile okul ve medya.Tek tek bireylerle ilgilenmek,vicdanları yeşertmek gerek.
İdam bir an evvel olsun.Lakin kimse “idam bu işi çözer kolaycılığına” da kaçmasın.
Bu işin üzerinden siyâsi primler yapılmasın.
Bu ahlâksızlığı yapanlar,”imam hatipli,dindar,kemalist ya da atesist şucu,bucu ” ayrımcılığına düşürülmesin.

Paliyatif tedbir: İdam !
Ahlâkî erdemleri temelinden bozuk, kültür yapılanması oluşmamış bireylerden çocukları, cinsel kastrasyon (kimyasal hadım) kurtabarabilir mi peki ?
5 yaşındaki Çicek sırf ablasından intikam için alınmak icin ormanlık alanda diri diri yakıldı.Ortada cinsel istismar mı vardı?
Ve yüreğimizi yakan, kocaman mavi gözlerini bu dünyaya kapatıp giden Leyla, 8 gün açlığa mahkum edilerek öldü.
Bu ne demek ortada cinsel istismar yok demek.
Yine de yanıyor canımız.
Çok yanıyor.
O halde neden biz (Yönetim) hâlâ kimyasal hadımı konuşuyoruz?

Geçiştirmek için mi ?

Share
129 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 15 Temmuz Milli Birlik Destanı

  16 Temmuz 2018 Köşe Yazıları

  Bir önceki darbenin üzerinden tam tamına 36 yıl geçtikten sonra Türk Silahlı Kuvvetleri ,içinde bir ahtopot gibi kol saran,fetö örgütünün köpeği olmuş, bir kaç hayâ yoksunu general ve askeri personelin devletin topuyla tankıyla halkı esir almaya kalkma aptallığına düştükleri günün adıdır 15 Temmuz.Çok şükür ki ihanet gişimleri halkın sokağa çıkması ile başarısızlıkla sonuçlanmış,halk onları kendi imkanlarıyla hezimete uğratmıştı. Milli Birlik Destanı Bu yazıyı kaleme almam kolay olmadı,hiç kolay olmadı hemde.O kabus geceyi bir kez daha ha...
 • Vicdanımızı mı gömdük toprağa yoksa çocukları mı?

  13 Temmuz 2018 Köşe Yazıları

  Aslında bu yazının girişini iki ana başlıkla toplayabilirdim. Ama yapmadım. Hicbir şey istediğimiz gibi de olmadı,varsın olmasın.Kimileri tatil planları yapa dursun,kimileri bulunduğu mevcut durumu beğenmeyip statü yarışına girsin ,kimileri evine Allah ne verdiyse onu götürsun. Ha birileri de aman suya sabuna dokunmasın. Birileri de böyle benim gibi konuşup dursun;köyün meczubuyuz ne de olsa! Bir hafta boyunca sustum, yazmayacaktım. Leyla'lardan Eylül'lerden bahsedip acımıza kazma vurmayacaktım; ta ki 2 yaşındaki Sami Yusuf öldürülene ...
 • Sevgisizlik Çağı,Tahammülsüzlük İklimi

  03 Temmuz 2018 Köşe Yazıları

  Güneşe gülle at, karartır mı hiç? Allah sevmediğini yaratır mı hiç? İnsan olan insan darıltırmı hiç? Haksızlık haksızın özünden olur"  Bu güzel dizeler kime mi ait ? Bozkurun tezenesi,türkülerin öznesi,gönül duvarmıza güneşinden ışık sızdıran Neşet Ertaş'a tabi.. Nereden esti "Aa Aysun" dediğinizi duyar gibi oluyorum.Haklısınız elbet.Seçimler bitti,bir rahat nefes almak hemde Neşet Ertaş'ı size bir kez daha hatırlatmak; ruhunuza onun türküleriyle dokunmak istedim. Çünkü buna ihtiyacımiz var. Çağ sevgisizlik ve zulüm çağı ,iklim tahammülsüzl...
 • Son Söz

  22 Haziran 2018 Köşe Yazıları

  Türkiye’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin ilk seçimi ile birlikte 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri için haftalardır süren tartışmalar ve tahminler artık bir şey ifade etmiyor. Son söz pazar günü oy verme merkezlerine giden seçmenlerde. Seçmenler 5 yıl süreyle ükeyi yönetecek Cumhurbaşkanını ve TBMM de yer alacak siyasi partilerin il milletvekillerini belirleyecek. Cumhurbaşkanı ile birlikte Liderlerin egemenliğinde olan bir seçim sistemiyle milletvekillerini seçeceğiz. Aslında seçtiğimiz milletvekilleri bizim seçtiklerimiz değ...
hd porno sikis izle