logo

reklam

Vicdanın Sesi


facebook
Aysun Doğan TERZİ
seda@hotmail.com

Erken seçim kararının alınmasının ardından böylelikle Türkiye yeni bir seçim sürecine girmiş oldu.. Ilk başlarda gözümüze bilinmezlik denklemi gibi görünse de bu süreç Ak parti,Chp,Mhp ve İyi partinin aday tanıtımlarıyla 24 Haziran sonrasını da az çok görebiliyoruz diyebiliriz;lakin halkın gözünden kaçmayan bir husus var. Cumhurbaşkanı Adayları ve özellikle muhalefet partilerin seçim beyannamelerinde yer alan vaadler bugüne kadar yapılmış veya yapılması plânlanan hizmetler olması ..Seçim strejeleri bile aynı. Oysa yeni projeler istiyor halk,Eğitimde, Tarımda,Sanayide ,Ekonomide devrim yaratan reformlar istiyor.

Eskiden bayramlarda balonlar takılır,evlerde sokaklarda bir hazırlık yapılırdı.İnsanları bir sevinç,coşku sarardı.Buna benzer hazırlıklar Seçim zamanında da olurdu.Parti bayrağı evlerin camlarına,balkonlara,arabalara asılırdı. Sloganlar atılırdı.Parti yöneticilerinden genel başkanına kadar tutun da alt tabakadaki bir ilçe yöneticisine kadar. Bu seçim de bunları göremiyoruz maalesef. Demokrasi heyecanı yerini belirsizlik ve huzursuzluğa bırakmış durumda.

“Halk geçim derdinde, seçim değil “!

Bu heyecanın ölmesine sebeb olan yine ekonomik sebebler.” Bİr ailenin dört ekmek aldığını düşünürsek,pahalıymış” diyerek bizleri şaşırtan sayın bakanım halkın zeka seviyesiyle dalga mi geçtiniz demekten de kendimi alamıyorum.Affedin.

Seçim kazanmak uğruna  insanların umutlarıyla oynanılmasa ,boş vaatlerle kaldırılmaya çalışılmasa, olmaz mı?
Seçim derdine düştünüz, telaşlısınız ancak halk geçim derdinde. Alım gücü günden güne eriyor,borcunu ödemeyen çiftçi kendini banka önünde yakmaya çalışıyor.

Tezekli, yazmalı,bisikletli gösterilerle de gelmeyin artık!

Bunlar daha önce de yapıldı
Yeni bir icad bulunsun
Asgari ücret insanî sınırlarda olsun
Sizlerin kolunda marka saat değil,halkın sofrasında et,bonfile,tavuk olsun
Yeteneğe göre eğitim sistemi gelsin
Tarım ilaçlarını biz üretelim,malum dolar artınca alamaz olduk. Bahçeleri haşereler,yabani otlar sardı.Hastaneler,yollar şahane diyecek sözümüz yok teşşekür etmekten başka,ama o hasteneye gitmek için bindiğimiz otobüslere verdiğimiz paralar yüzünden bir simit almadan döner olduk.
Su akarken biz bakmayalım,bizim de uçağımız, jetimiz olsun.

Rahmetli Necmettin Erbakan’ın bugüne ışık tutan sözlerini hatırlatmak isterim.

”Bugün Hollanda’da bir inekten günde 50 kilogram süt alacak noktaya ulaşılmıştır. Halbuki bizim yerli ineğimizden hala en fazla 5 kilogram süt alınmaktadır. Bu nedenle şayet biz adalet adına kuracağımız bir düzende , kendi ineğimizden en az 50 kg süt alacak ilmi ve teknolojik şartları hazırlamazsak, öyle topa tanka bile gerek yok, Hollanda gâvuru bizi sütle boğar ve peynirle kafamızı kırar!”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Propaganda

  04 Mart 2019 Köşe Yazıları

  " Sözler cephanelerden daha güçlüdür"  Propaganda kelimesini gerek sosyal medyada, haber bültenlerinde, gerek topluluk önü konuşmalarda pek çok kez duymuşsunuzdur. Dünya tarihine damga vuran bu kelimenin tarihsel süreçlerini ve psikolojik boyutlarını gelin hep birlike inceleyelim. Propaganda kelime anlamıyla, Bir öğretiyi, düşünceyi, inancı, siyasayal ideolojiyi başkalarına tanıtmak, benimsetmek, yaymak gereğiyle sözle, yazıyla ve benzeri türlü araçlarla, yollarla gerçekleştirilen her türlü çalışmalara verilen addır. Yalnızca siyasi olarak d...
 • 14 Şubat ve Reklâm İlişkisi

  11 Şubat 2019 Köşe Yazıları

  Yaşamsal döngümüzün temeline, sevgiyi, hoşgörüyü ve tahammülü yerleştirdiğimiz zamanlar artık çok uzağımızda kaldı maalesef. Şimdi bu yapının temelini daha fazla alışverişler , doyumsuz alışverişler alır oldu.Daha fazla alışverişin zihince bir açıklaması vardı elbet "Al onu çünkü sen önemlisin, al çünkü sen biriciksin, eğer onu almazsan önemli insan olmazsın" piskoloji bilimi de reklâm ve tüketim sektöründen yanaydı. En önemli verilerini bu uğurda paspas ettiler. Reklâmlarda kullanılan dil, kurgulanan kısa ve etkili filmlerin uyarı amaçlı olma...
 • Amasya Seçmeni ve Adayları

  11 Şubat 2019 Köşe Yazıları

  Çöplerin iyi toplanması, şehrin temizliği, kaldırım yapımı ve altyapının yeterli olması seçmeni tatmin etmemektedir. Bunların ötesinde belediye başkanın yenilikçi ve şehrinin kalkınmasında öncü olmasını beklemektedir. 31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde Amasya'da 7 ilçe ve bir belde olmak üzere 8 belediye için seçim yapılacak. Aynı zamanda 8 belediyenin belediye meclis üyesi de bu seçimde belirlenecek. İl Genel Meclisi içinde 7 ilçede seçim yapılacak. Muhtarlık seçimleri ise köy ve mahalle bazında yapılacak. Sizden olanlara oy verin Aday pr...
 • Seçmenin Aday Profili

  15 Ocak 2019 Köşe Yazıları

  Yerel yönetimler, halka en yakın yönetim birimleri olma özelliğini taşımaktadırlar. Bu yönüyle de demokratik değerlerle birlikte anılmaktadırlar. Yerel yönetimlerden beklenen demokratik değerlerin gerçekleşmesi ya da gerçek anlamda demokratik yerel yönetimlerin varlığı için belki de en önemli mekanizma yerel seçimlerdir. Yerel yönetim organlarının gerçek anlamda yerel halkı temsil etmesi, yerel yönetim faaliyetlerinin yerel halkın taleplerine ve sorularına cevap vermesi, halkın yerel yönetim faaliyetlerine katılım kanallarının açık olması...
hd porno sikis izle