logo

reklam

Vicdanın Sesi


facebook
Aysun Doğan TERZİ
seda@hotmail.com

Erken seçim kararının alınmasının ardından böylelikle Türkiye yeni bir seçim sürecine girmiş oldu.. Ilk başlarda gözümüze bilinmezlik denklemi gibi görünse de bu süreç Ak parti,Chp,Mhp ve İyi partinin aday tanıtımlarıyla 24 Haziran sonrasını da az çok görebiliyoruz diyebiliriz;lakin halkın gözünden kaçmayan bir husus var. Cumhurbaşkanı Adayları ve özellikle muhalefet partilerin seçim beyannamelerinde yer alan vaadler bugüne kadar yapılmış veya yapılması plânlanan hizmetler olması ..Seçim strejeleri bile aynı. Oysa yeni projeler istiyor halk,Eğitimde, Tarımda,Sanayide ,Ekonomide devrim yaratan reformlar istiyor.

Eskiden bayramlarda balonlar takılır,evlerde sokaklarda bir hazırlık yapılırdı.İnsanları bir sevinç,coşku sarardı.Buna benzer hazırlıklar Seçim zamanında da olurdu.Parti bayrağı evlerin camlarına,balkonlara,arabalara asılırdı. Sloganlar atılırdı.Parti yöneticilerinden genel başkanına kadar tutun da alt tabakadaki bir ilçe yöneticisine kadar. Bu seçim de bunları göremiyoruz maalesef. Demokrasi heyecanı yerini belirsizlik ve huzursuzluğa bırakmış durumda.

“Halk geçim derdinde, seçim değil “!

Bu heyecanın ölmesine sebeb olan yine ekonomik sebebler.” Bİr ailenin dört ekmek aldığını düşünürsek,pahalıymış” diyerek bizleri şaşırtan sayın bakanım halkın zeka seviyesiyle dalga mi geçtiniz demekten de kendimi alamıyorum.Affedin.

Seçim kazanmak uğruna  insanların umutlarıyla oynanılmasa ,boş vaatlerle kaldırılmaya çalışılmasa, olmaz mı?
Seçim derdine düştünüz, telaşlısınız ancak halk geçim derdinde. Alım gücü günden güne eriyor,borcunu ödemeyen çiftçi kendini banka önünde yakmaya çalışıyor.

Tezekli, yazmalı,bisikletli gösterilerle de gelmeyin artık!

Bunlar daha önce de yapıldı
Yeni bir icad bulunsun
Asgari ücret insanî sınırlarda olsun
Sizlerin kolunda marka saat değil,halkın sofrasında et,bonfile,tavuk olsun
Yeteneğe göre eğitim sistemi gelsin
Tarım ilaçlarını biz üretelim,malum dolar artınca alamaz olduk. Bahçeleri haşereler,yabani otlar sardı.Hastaneler,yollar şahane diyecek sözümüz yok teşşekür etmekten başka,ama o hasteneye gitmek için bindiğimiz otobüslere verdiğimiz paralar yüzünden bir simit almadan döner olduk.
Su akarken biz bakmayalım,bizim de uçağımız, jetimiz olsun.

Rahmetli Necmettin Erbakan’ın bugüne ışık tutan sözlerini hatırlatmak isterim.

”Bugün Hollanda’da bir inekten günde 50 kilogram süt alacak noktaya ulaşılmıştır. Halbuki bizim yerli ineğimizden hala en fazla 5 kilogram süt alınmaktadır. Bu nedenle şayet biz adalet adına kuracağımız bir düzende , kendi ineğimizden en az 50 kg süt alacak ilmi ve teknolojik şartları hazırlamazsak, öyle topa tanka bile gerek yok, Hollanda gâvuru bizi sütle boğar ve peynirle kafamızı kırar!”

Share
529 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Eylül hüznü mü içimize çöken, yoksa zamlar mı?

  11 Eylül 2018 Köşe Yazıları, Kültür Sanat

  Biliyorum, Eylül hüznü taşıyanlardansınız Biliyorum, bir rüzgar esintisinde mâziyi koklayıp gözleri dolu dolu oranlardansınız Biliyorum, Eylül'de her ezgi yeni hüzünleri kapı açıyor.. Duygusallığımı mazur görün. Malum Eylül ayı içersindeyiz.İçimizde hüzünler,heyecanlar başlangıçlar ve bitişler ne çok birikiverdi. Bu yazımı hazırlarken , biraz çiçek böcek, biraz hayal gerçek olmayı inanın çok istedim.Hasadı gelen üzümleri toplamanın umut veren heyecanından tutunda,Schubert'in Serandesi'nin en çok bu aya yakıştığını.. .Hatta Gökyüzünün h...
 • Anakronizm

  22 Ağustos 2018 Köşe Yazıları

  Geçmişte yaşamak bugüne ayak uyduramamak yani , diğer adıyla anakronizm ! Nedir bu kavram diye merak ediyorsunuz. Anakronizm sözü, dilimizde "tarihe aykırılık, çağa uyamama" anlamına geliyor. Sözlük anlamı tam olarak şöyledir; tarihi olay ya da olguların içerisinde geçtiği zaman ile olay ya da olguda yer alan nesne ya da özelliklerin birbiriyle uyumsuzluğudur. Şimdide yaşayamamak ve gelecekle ilgili hayaller kuramamak,dünde saplanıp kalmak çağın vebası oldu artık.Sosyal medyada ve reelde son zamanlarda beni fazlasıyla rahatsız etmiş ve insanla...
 • Ne olur ‘çocuklar’ bir yere kaybolmasın !

  26 Temmuz 2018 Köşe Yazıları

  Bu hafta bu yazıyı kaleme almak için sabırsızlıkla bekledim.Müsadenizle bu köşe aracalığıyla; Amasya'yı durmadan ileriye götüren, Amasya'nın yükselişini azmi ile inşa eden Belediye Başkanımız Cafer Özdemir 'e minnetlerimi sunmak isterim. Biliyorsunuz, "Yeşilırmak Şişirme Projesi" Türkiye'de ilk olma özelliğini taşıyor. Bu Amasya halkı için büyük gurur. Yeşilırmak elektrik üretecek, aynı zamanda da yeni yapılan Amasya Belediyesi'nin hizmet binasında üretilen elektrikten kullanılacak.Bu Amasya için bir devrim. Ve şunu da söylemek isterim ki son g...
 • 15 Temmuz Milli Birlik Destanı

  16 Temmuz 2018 Köşe Yazıları

  Bir önceki darbenin üzerinden tam tamına 36 yıl geçtikten sonra Türk Silahlı Kuvvetleri ,içinde bir ahtopot gibi kol saran,fetö örgütünün köpeği olmuş, bir kaç hayâ yoksunu general ve askeri personelin devletin topuyla tankıyla halkı esir almaya kalkma aptallığına düştükleri günün adıdır 15 Temmuz.Çok şükür ki ihanet gişimleri halkın sokağa çıkması ile başarısızlıkla sonuçlanmış,halk onları kendi imkanlarıyla hezimete uğratmıştı. Milli Birlik Destanı Bu yazıyı kaleme almam kolay olmadı,hiç kolay olmadı hemde.O kabus geceyi bir kez daha ha...
hd porno sikis izle