logo

reklam

Vicdanın Sesi


facebook
Aysun Doğan TERZİ
seda@hotmail.com

Erken seçim kararının alınmasının ardından böylelikle Türkiye yeni bir seçim sürecine girmiş oldu.. Ilk başlarda gözümüze bilinmezlik denklemi gibi görünse de bu süreç Ak parti,Chp,Mhp ve İyi partinin aday tanıtımlarıyla 24 Haziran sonrasını da az çok görebiliyoruz diyebiliriz;lakin halkın gözünden kaçmayan bir husus var. Cumhurbaşkanı Adayları ve özellikle muhalefet partilerin seçim beyannamelerinde yer alan vaadler bugüne kadar yapılmış veya yapılması plânlanan hizmetler olması ..Seçim strejeleri bile aynı. Oysa yeni projeler istiyor halk,Eğitimde, Tarımda,Sanayide ,Ekonomide devrim yaratan reformlar istiyor.

Eskiden bayramlarda balonlar takılır,evlerde sokaklarda bir hazırlık yapılırdı.İnsanları bir sevinç,coşku sarardı.Buna benzer hazırlıklar Seçim zamanında da olurdu.Parti bayrağı evlerin camlarına,balkonlara,arabalara asılırdı. Sloganlar atılırdı.Parti yöneticilerinden genel başkanına kadar tutun da alt tabakadaki bir ilçe yöneticisine kadar. Bu seçim de bunları göremiyoruz maalesef. Demokrasi heyecanı yerini belirsizlik ve huzursuzluğa bırakmış durumda.

“Halk geçim derdinde, seçim değil “!

Bu heyecanın ölmesine sebeb olan yine ekonomik sebebler.” Bİr ailenin dört ekmek aldığını düşünürsek,pahalıymış” diyerek bizleri şaşırtan sayın bakanım halkın zeka seviyesiyle dalga mi geçtiniz demekten de kendimi alamıyorum.Affedin.

Seçim kazanmak uğruna  insanların umutlarıyla oynanılmasa ,boş vaatlerle kaldırılmaya çalışılmasa, olmaz mı?
Seçim derdine düştünüz, telaşlısınız ancak halk geçim derdinde. Alım gücü günden güne eriyor,borcunu ödemeyen çiftçi kendini banka önünde yakmaya çalışıyor.

Tezekli, yazmalı,bisikletli gösterilerle de gelmeyin artık!

Bunlar daha önce de yapıldı
Yeni bir icad bulunsun
Asgari ücret insanî sınırlarda olsun
Sizlerin kolunda marka saat değil,halkın sofrasında et,bonfile,tavuk olsun
Yeteneğe göre eğitim sistemi gelsin
Tarım ilaçlarını biz üretelim,malum dolar artınca alamaz olduk. Bahçeleri haşereler,yabani otlar sardı.Hastaneler,yollar şahane diyecek sözümüz yok teşşekür etmekten başka,ama o hasteneye gitmek için bindiğimiz otobüslere verdiğimiz paralar yüzünden bir simit almadan döner olduk.
Su akarken biz bakmayalım,bizim de uçağımız, jetimiz olsun.

Rahmetli Necmettin Erbakan’ın bugüne ışık tutan sözlerini hatırlatmak isterim.

”Bugün Hollanda’da bir inekten günde 50 kilogram süt alacak noktaya ulaşılmıştır. Halbuki bizim yerli ineğimizden hala en fazla 5 kilogram süt alınmaktadır. Bu nedenle şayet biz adalet adına kuracağımız bir düzende , kendi ineğimizden en az 50 kg süt alacak ilmi ve teknolojik şartları hazırlamazsak, öyle topa tanka bile gerek yok, Hollanda gâvuru bizi sütle boğar ve peynirle kafamızı kırar!”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Züğürt Çeneler ve Nasa

  03 Aralık 2018 Köşe Yazıları, Kültür Sanat

  Dünyada güzel şeyler oluyor.(!) NASA'nın Mars keşif aracı InSight Kızıl Gezegen'in yüzeyine iniş yaptı. Türkiye'de populer gündem unsurları yine zirvede . Şeyma ile Acun boşandı. Şeyma'nın nafakası 125 bin tl. Şeyma lüks hayatına veda etmiş. Vah, vah. Her zamanki gibi zenginin malı , züğürt çeneleri yoruyordu.Çalışmadan, terlemeden zenginlik özlemi içinde olan insanların, başkalarının imkânlarını, kazançlarını, harcamalarnı, konuş konuş bitirememeleri çok doğaldı. Durun bu kadar değil. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne de taşındı kon...
 • Bostancı Farķı

  05 Kasım 2018 Köşe Yazıları

  Bu hafta kalemi alınca elime kendime bir söz verdim. Gündeme karışmak yok, laf olsun diye konuşmak yok. Hulâsa keyfimi de bozmaya gerek yok. Haftalık rutin programımı yırtıp kendime yeni bir program hazırladım. Haber programlarından, sosyal medyadan ve akademik okumalardan mümkün olduğunca kaçacaktım. Hande'lin Largosunu dinleyecek,dünyada olup bitenlerden habersiz, toprakta yalın ayak gezmenin keyfi ve enerjisiyle atıştırmalık okumalar yapıp, geçici körlüğün verdiği hazza sıkı sıkıya tutunacaktım. Olmadı. Yine kendimi haber sitelerinde, gezini...
 • Halkın sesi olmaya.., Devam ediyoruz!

  22 Ekim 2018 Köşe Yazıları

  Kurulduğu günden bu yana Amasya'nın gündeminin nabzına ışık tutan Amasya'nın Sesi Yorum Gazetesi 2019 Mahalli İdareler seçimi önceside halkın sesi olmaya devam ediyor. Okurlarıyla buluştuğu ilk günden bu yana doğru, tarafsız habercilik anlayışıyla vatandaşları bilgilendiren Yorum Gazetesi ilkeli haberleriyle de okurlarının takdirini kazanmaya devam ediyor. Amasya'nın Sesi Yorum Gazetesi, sizlerin de desteğiyle gelecek için kentin tek sesi olmayı hedefliyor. Amasya halkına en iyi şekilde hizmet etmeyi amaç edinen Yorum Gazetesi, sayfa sütunlar...
 • “Havalardan, havalardan”

  21 Ekim 2018 Köşe Yazıları

  Sabah uyandınız, başınız ağrıyor. Canınız kahvaltı yapmak istemiyor,gözünüzün önünde duran sucuklu tost sizin için bir anlam ifade etmiyor, vücudunuz ekseriyetle yorgun,zihniniz allak bullak ise;" havalardan", "havalardan". Sonbaharın gelmesi bir dert, sonbahar psikolojisiyle baş etmek ayrı bir dert. Gümüş gri yorganını üzerine çekiveren gökyüzünün altında, hüzünden kasvetten boğulanları,görmek de mümkün. Ne giyeceğini,ne hissedeceği bilmeyenleri de.Bir güneşli, bir yağmurlu havanın değişkenliği ruhumuza da sirayet ediverdi resmen. Bu a...
hd porno sikis izle