logo

reklam

Yağmurlu bir hafta başlıyor

Amasya’da bu hafta kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan ‘meteorolojik uyarıda’, Bu hafta içerisminde Amasya ve bölgede kuvvetli gök gürültülü sağanak beklendiği kaydedildi. Yağışlı havanın hafta sonuna kadar Amasya’da aralıklarla etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor.
Uyarıda, vatandaşların sel, su baskını ve yıldırımlara karşı dikkatli olmaları istendi.
Amasya başta olmak Bölgeyi etkisi altına alan yağışlı hava hafta sonuna kadar devam edecek. Meteoroloji Dairesi’nin haftalık raporundan derlenen bilgilere göre, gökgürültülü sağanak yağış kesintisiz olarak perşembe günü başlayacağı ve cumartesi gününe kadar sürecek.
Bugün ve yarın zaman zaman fırtına da etkili olacak. Hava sıcaklığı ise bugün ve çarşambaya kadar 20-24 derece dolaylarında seyredecek. Çarşamba ve Pazar gününe kadar 19-13 derece dolaylarında yaşanacak.
Meteoroloji’den uyarı
Bu arada Meteoroloji Dairesi, bölgede aşırı yağışlar nedeniyle oluşabilecek ani sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı yerel yönetimleri ve vatandaşları uyardı.
Meteoroloji Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, yapılan son meteorolojik değerlendirmeler ışığında bölgedeki yağış miktarlarının yer yer aşırı (100 mm üzeri) yağış sınırını aştığına dikkat çekilerek, Görülecek olan aşarı yağışlarda oluşabilecek ani sel, su baskını, dere taşması, toprak kayması ve benzeri olumsuzluklara karşı yerel yönetimlerin ve vatandaşların tedbirli olmaları tavsiye edildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.