logo

reklam

YALAN HABERE GERÇEKLERLEAÇIKLAMA

cafer özdemir

Başkan Özdemir, “hizmet için yola çıkarken, sloganımızı ve hedefimizi, ilkeli siyaset, dürüst yönetim ve sağlıklı yaşanır bir kent olarak belirledik.

Özdemir;  ilkeli siyaset diyerek farklılığımızı ortaya koyuyoruz.

İftira ve yalan dolu haberlerini sürdüren Cumhuriyet Gazetesi’nin Cumartesi günki sayısındaki Mehmet Menekşe imzası ile yayımladığı “Katı atık tesisi için 5. Tören, Açmaya Doyamadılar” haberine Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’den anında açıklama geldi.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından gerçekleştirilen açılış Katı Atık Bertaraf Tesisi değil, bu tesis ile entegre çalışan Çöp Gazından Elektrik Enerjisi Elde Etme Tesisleri’nin açılış törenidir. Bu iki ayrı hizmet alanını birbirinden ayırt etmekten aciz bir kafa, kendi karmaşık dünyasını habere aktarmıştır.” dedi.
Kamuoyunda yanlış algılar vererek, toplumu yanlış bilgilendirme yolunu seçen ilgili gazete ve haberi yapan muhabir hakkında her türlü hukuki yollara başvuracaklarını belirten Başkan Özdemir, “hizmet için yola çıkarken, sloganımızı ve hedefimizi, ilkeli siyaset, dürüst yönetim ve sağlıklı yaşanır bir kent olarak belirledik. Sloganımızda işaret ettiğimiz hususlar bir düşüncenin, bir anlayışın ve bir idealin toplum hayatına yansıtılması ve hayatla buluşmasıdır. Topluma hizmet etmenin en önemli ve etkili yolu olan siyaset, Bu sebeple ilkeli siyaset diyerek bir farklılığımızı ortaya koyuyoruz.” dedi.
“İlkeli olmak dünyanın en zor işidir” diyen başkan Özdemir, İlkeli yaşamak ise faydacı ve fırsatçı olmamayı, söylediklerinin arkasında durmayı, makam, mevki, şan ve şöhret sahibi olduğunda değişmemeyi gerektirir. Elbette ki bu tür bir yaşam zordur ve bir anlık gelip geçici heveslerle yapılacak iş ise hiç değildir. Toplum adına, hizmet için yola çıkanların bu zorlukları biliyor olması, zorluklar karşısında yılmayan güçlü bir irade ortaya koyuyor olması, bilgi, birikim ve tecrübe donanımlarının olması gerekmektedir. İşte o zaman bütün güçlükler kolayca dönüşebilir.” dedi.
Cumhuriyet Gazetesi tarafından yayımlanan Katı atık tesisi için 5. Tören, Açmaya Doyamadılar” haberin taraflı ve kasıtlı olarak yorumlanarak kafalar karıştırılmıştır. Haberin başlığı ile devam eden haberde sadece olaylar karıştırılmamış fotoğrafların alt yazıları da karıştırıldığına işaret çeken Başkan Özdemir, Haberin muhabiri kendisinin yanlış anlama kapasitesini okuyucuları yanıltma olarak değerlendirdiği görülmüştür. Fakat asıl verilmesi gereken ana tema haberin en son cümlesinde zikredilmiştir. Bu son cümle de haberin doğru tarafıdır. Muhabir açılışı okuyucularını duyurmak isterken tarihi yolculuğa çıkmış ve bunda da yolu şaşırarak uzatmıştır. 15 Mayıs 2015 tarihinde Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından gerçekleştirilen açılış Katı Atık Bertaraf Tesisi değil, bu tesis ile entegre çalışan Çöp Gazından Elektrik Enerjisi Elde Etme Tesisleri’nin açılış törenidir. Bu iki ayrı hizmet alanını birbirinden ayırt etmekten aciz bir kafa, kendi karmaşık dünyasını habere aktarmıştır. dedi.
Cumhuriyet gazetesinin Birinci sayfa da sıralanan ve 12. Sayfanın tamamına yayılan fotoğraflar ve konular birbirinden farklı olmasına karşılık sanki hepsi de Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin açılışı gibi sunulmuştur. Bu fotoğrafların altında verilen tarih üzerindeki bilgilendirme notları örtüşmemektedir. O kadar çok hizmet yapılmıştır ki, hizmetlerin çokluğundan haberi düzenleyenin kafasını karışmıştır. Köprü açılışı, Toplu Açılış, Temel Atma ile Milletvekili tanıtım toplantıları bir karmaşa içinde verildiğini kaydeden Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, İki ayrı hizmet alanını birbirinden ayırt etmekten aciz bir kafa, kendi karmaşık dünyasını habere aktarmıştır. Haberdeki yanlışlıkları maddeler halinde sıraladı.
1.Açılış: 30 Temmuz 2008 tarihli fotoğraf söz konusu tesise ait bir fotoğraf değildir. Fotoğrafta görülen Vali Halil İbrahim Daşöz ilimize 2009 yılında atanmış olduğu hatırlanacak olursa bunun bir düzmece olduğu hemen kabul edilecektir. 2. Açılış 4 Mayıs 2011 tarihli fotoğraf tesislerin açılışı değil Milletvekili tanıtım mitingindendir. 3. Açılış 15 Mart 2014 tarihli fotoğraf tesisin açılışı değil, Çöp Gazından Elektrik Enerjisi Elde Etme Tesisleri’nin temel atma törenidir. 4.Açılış 18 Ekim 2014 tarihli fotoğraf Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin açılışı değil il genelinde gerçekleştirilen 105 eserin Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu tarafından Amasyalıların hizmetine sunulma törenidir. 5. Açılış 15 Mayıs 2015 tarihli fotoğraf da söz konusu tesisin açılışı değil, söz konusu tesis ile entegre çalışan Çöp Gazından Elektrik Enerjisi Elde Etme Tesisleri’nin açılış törenidir.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle