logo

reklam

YARALI ASKER BABA OCAĞINDA

askerGazi Komando Er Ufuk Uysal
Biz Osmanlı Torunuyuz
KAYSERİ’deki bombalı terör saldırısında yaralanan Komando Er Ufuk Uysal, tedavisinin ardından memleketi Amasya’nın Taşova ilçesindeki baba evine geldi. Uysal, ”Buna da şükür. Gerekirse vatana canım feda” dedi.
Erciyes Üniversitesi ana giriş kapısının yakınında, geçen cumartesi günü saat 08.45 sıralarında çarşı iznine çıkan askerlerin içinde bulunduğu halk otobüsünün geçişi sırasında teröristlerin bomba yüklü aracı patlatması sonucu 14 asker şehit oldu, 56 askerde yaralandı. Kayseri 1’inci Komando Tugay Komutanlığı’nda vatani görevini yapan ve saldırıda yaralanan Amasya’lı er Ufuk Uysal da yaralandı. Kaldırıldığı hastanede tedavisi tamamlanan Uysal, taburcu olduktan sonra raporlu olarak memleketi Amasya’nın Taşova ilçesindeki baba ocağı geldi.
TERÖRLÜ MÜCADELEYE DÖNECEĞİM.
Komardo er Ufuk Uysal, yaşadıklarının çok zor olduğunu fakat yanlarında her zaman Allah’ın desteğini hissettiklerini ifade ederek, şunları anlattı: “Allah bizlerin yanında, biz bunun farkına o an vardık. Kimse bizim bu vatanı korumamıza engel olamayacaktır. Hainler, hiçbir zaman istediklerini alamayacaklar. İznim bittiğinde inşallah yeniden birliğime döneceğim ve vatani görevime kaldığım yerden devam edeceğim. Allah bu zor günleri bir daha göstermesin. Şehit olan devrelerime Allhtan rahmet, ailelerine yüce Rabbim’den sabırlar diliyorum. Bizler Osmanlı torunuyuz, bu vatan toprakları için, bayrağımız için canımızı seve seve veririz.”

TAKİP EDİLİYORDUK
Komardo er Ufuk Uysal, 8 aylık asker olduğunu belirtti. Uysal, sadece otobüsün sağ bölümünde oturduğunu ve camdan atladığını hatırladığını söyledi.
“Olay anını hatırlamıyorum. Otobüs, çok kalabalıktı. Sadece hafızamda otobüs içindeki bazı arkadaşlarımın arkadan takip edildiğimizi söylüyorlardı. Evci çıkan bir arkadaşımızın her çıkışda indiği durağa geldiğimizde patlama anı yaşadık. Otobüsün camından atladığım o an var. Kimin ne olduğunu bilmiyorum. Şehit olan devrelerim arasında silah arkadaşlarımdan çok yakın tanıdıklarım vardı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, yaralı arkadaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Buna da şükür. Gerekirse vatana canım feda. Biz çok şükür iyiyiz, kalktık ayağa. Allah’a şükür. Sağ salim evimize geldik. Oradaki yaralı arkadaşlarıma geçmiş olsun diliyorum.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle