logo

reklam

yarıyıl tatili başladı

Okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve ortaöğretimdeki Amasya il genelinde 53 bin 205 öğrenci, karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı. Amasya merkezde ise 24 bin 540 öğrenci tatile girdi.
Amasya Valisi Dr. Osman Varol Mehmet Varinli İlköğretim okulundaü 2017-2018 eğitim öğretim yılı birinci dönem karne dağıtım törenine katıldı.
Yarıyılı tamamladıklarını anımsatan Vali Varol, öğrencilerin çok başarılı bir yarıyılı geride bıraktığına inandığını dile getirdi.
Öğrencilerden yarıyıl tatilinin hakkını vermelerini isteyen Varol, şöyle konuştu:
“Bu tatilin hakkını vermeleri, öncelikle iyi bir dinlenme, dinlenmenin yanında bol bol kitap okuma, ailesiyle birlikte şehrini, beldesini tanıma, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılma… Çünkü sportif, sosyal, kültürel faaliyetlerin çocuklarımızın sosyal gelişimlerine de katkısı olacağına inanıyoruz. ‘Beşikten mezara kadar eğitim’ diyoruz.
Her zamanı mutlaka değerlendirmek lazım. En iyi zaman değerlendirme kitap okumakla olur ama mutlaka sosyal ve kültürel bir etkinliğe katılarak da çocuklarımızın, evlatlarımızın kendilerini sosyal yönden geliştirmelerini istiyoruz. Karnelerinden dolayı kendilerini tebrik ediyoruz. Onlara en büyük desteği veren öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Velilere de teşekkür ediyoruz.”
Vali Varol, yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev verilmeyeceğini belirterek, “Ödev kesinlikle vermiyoruz, genelgeyi de gönderdik. Sadece öğretmenlerimizden evlatlarımıza bu tatil döneminde rehberlik yapmalarını, yönlendirici olmalarını istiyoruz.” dedi.
Öğrencilere “Öğretmenleriniz ödev vermedi değil mi?” diye soran Vali Varol’a öğrenciler “evet” cevabını verdi.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayımladığı 2017-2018 iş takvimine göre 19 Ocak’ta kapanan okullar 5 Şubat Pazartesi günü açılacak. 15 tatil, 3 Şubat 2018 tarihinde sona erecek. Fakat 3 Şubat’ın Cumartesi gününe denk gelmesi, haftasonu okulların resmi tatil olması nedeniyle, öğrenciler 5 Şubat Pazartesi günü ikinci dönem eğitim öğretim hayatına başlayacak.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle