logo

reklam

Yaşam Trafik Tehditinde

amasya trafikHızır gibi yetişerek, insanları tekrar yaşam döndüren 112 Acil Ekipleri, Mustafa Kemal Paşa Caddesi’ndeki sorumsuz sürücülerden şikayetçi.
Sürücülerin oto park ücretinden kaçınması yüzünden araçtan geçilmeyen caddeler trafikte büyük karmaşaya neden oluyor.
Özellikle şehir merkezinde mahalle ve sokaklarda kaldırım kenarlarına yapılan çift taraflı parklar ambulans ve itfaiye araçlarının ulaşımını engelliyor. Okula giden öğrenciler için tehlike arz eden ve hayati önem taşıyan bu sorunun çözümü için trafik ekiplerinin sürekli denetim ve kontroller yapması gerekiyor. Sürücülere göz açtırılmamasını isteyen vatandaşlar, oto parkların boş durduğunu belirterek, sürücülerin oto parklara yönlendirilmesini talep ettiler.
Ücretlerin düşük olmasına rağmen sürücüler tarafından tercih edilmediklerini söyleyen oto park çalışanlarıda, trafik ekiplerinin sürekli kontrol yapması ve kuralları ihlal eden sürücülere her seferinde cezai müeyyide uygulaması halinde sorunun çözülebileceğini belirttiler.
“Kaldırımın üzerine bile araç park ediliyorlar” diyerek tepkilerini dile getiren vatandaşlar, “Bu durumda yayalar yolda yürümek zorunda kalıyor. Bu da can güvenliği açısından tehlike yaratıyor. Şehir merkezinde bazı araçların yanlış park edilmesi trafiği keşmekeş hale getiriyor. Bazı mahallelerin ara caddelerde Amasya Belediyesi tarafından başlatılan ücretli otopark durumundayken, Amasya’nın trafiğini kitleyen Mustafa Kemal paşa caddesi üzerinde otopark ücretsiz oluşuda büyük bir adaletsizliğe sebep oluyor. Mevcut park yerlerinin boşken, bazı sürücüler otoparkların etrafındaki yayalar için açılan aalanlara park ettiği gözleniyor. Araçlarını uygunsuz park eden sürücüler, trafiği felç ediyor. Birçok yerde yaşanan ikili parklar hareket halindeki araçların seyretmesini güçleştirdiği gibi yayaları da mağdur ediyor. Şehir içi araç trafiği sıkıntısının bir an önce çözülmesi gerekiyor” diye konuştular.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle