logo

reklam

Yayalar Dikkat! Trafik Tek Taraflı Değil

Yayalar Dikkat!
Trafik Tek Taraflı Değil
Amasya’nın farklı noktalarında trafik polisi tarafından kırmızı ışıkta geçen veya yaya gecidini değil yolun diğer bölümlerini kullanan yayalara yönelik yapılan uygulama başlattı. Kurallara uymayan yayalarada kanunun ön gördüğü cezsai işlem uygulanacağı belirtildi.
Amasya Emniyeti Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan uygulamada kırmızı ışıkta geçtikleri için uyarılan yayaların çoğunun kadın ve üniversite öğrencisi olması şaşırttı.
Amasya Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ömer Kapsal, “Amacımız yayalara ceza kesmek değil, onların kırmızı ışıkta geçmemelerini sağlamak. Bilindiği gibi kazaların yüzde 20’sine kırmızı ışıkta geçen yayalar neden olmaktadır” dedi.
Ayrıca ekipler yayalara geçiş hakkı tanımayan ve cep telefonuyla konuşan sürücüleri de tespit ederek ceza yazdı.
Trafik polisleri bu uygulamayı gerçekleştirirken eğitim çalışması yaparak vatandaşları uyarmayı da ihmal etmedi. Polis, yaya geçidinde karşıya geçmek için yeşil ışığın yanmasını bekleyerek kurallara uyan vatandaşlara da teşekkür etti. Emniyet yetkilileri bu uygulamanın sürekli yapılacağını kaydetti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle