logo

reklam

Yaz Spor Okulları Açıldı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek,
Haydi öğrenciler ‘Yaz Spor Okulu’na
AMASYA Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek, Çocukların ve gençlerin ruhsal ve fiziksel açıdan gelişimlerini sağlamak istediklerini belirterek, “Gençlerimize spor kültürünü aşılamak, spor yapma alışkanlığı kazandırmak, farklı okullardan gelen çocuklarımızın sosyal ve kültürel yönden gelişmelerini sağlamak, her türlü zararlı alışkanlıklardan korumak, yetenekli gençleri Türk sporuna kazandırmak istiyoruz.” dedi.
Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaz spor okullarının açılışı yapıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürü Abdullah kodek, Yaz sporu okullarında branşlarda eğitim verecek olan antrenörlerle bir araya geldi.
Kurum olarak çocukların boş zamanlarını daha kaliteli ve verimli geçirmelerini sağlamak için spora yönelmelerini arzuladıklarını vurgulayan Kodek, “İlimiz genelinde başta Bedensel Engelliler ve Özel Sporcularımız olmak üzere 21 branşta İl Spor Merkezlerimizde başlayacak ücretsiz spor kurslarımızda birçok çocuğumuz belki de ilk kez devletin sağladığı imkanlarla yepyeni tesislerde, nitelikli ve amacına uygun branşlarında uzman antrenör kadromuzla spor yapma olanağı bulacaklar”
Kodek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri’nde başlatılan eğitimlerden, 5-18 yaş gruplarındaki çocuk ve gençler faydalanabiliyor. Sporu sevdirmenin, spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmanın, toplumda spor kültürünü güçlendirmenin ve sporun daha geniş kitlelere yayılmasının amaçlandığı proje, değerlendirmeler sonucunda başarılı olan ve gelecek vaat edenler ise spor kulüplerine yönlendirilerek, profesyonel spor yaşamlarına ilk adımlarını atıyorlar.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle