logo

reklam

Yemek Kültürümüzü Üniversite Geleceğe Taşıyor

üniversite yemekAmasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Amasya binlerce yıllık tarihi ve kültürünün yanı sıra, kendine özgü mutfak kültürüyle de ön plana çıkmaktadır. Tarih boyunca önemli medeniyetlere ev sahipliği yapan bu kadim şehir Osmanlı döneminde birçok şehzade yetiştirmiştir.” dedi.
Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda düzenlenen “Şehzadeler Şehrinde Şehzadeler Sofrasından Sunumlar” adlı etkinlikte, Bolu’da on iki farklı ülkeden 450 katılımcıyla on bir farklı kategoride düzenlenen 2. Uluslararası İzzet Baysal Mutfak Günleri yemek yarışmasına katıldıkları yemekler sergilendi.
Vali Çomaktekin, Saray mutfağını bilen ve bu kültürü yaşatan bir şehir olduğunu belirterek, Günümüzde de Amasya Üniversitesinde öğrenim gören gençlerimiz bu geleneği devam ettirerek, tarihi yemeklerimizi tekrar gün yüzüne çıkarmakta ve katıldıkları yarışmalarda ülkemize tanıtmaktadırlar. dedi.
Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda düzenlenen “Şehzadeler Şehrinde Şehzadeler Sofrasından Sunumlar” adlı etkinliğe vali Çomaktekin ile birlikte Garnizon Komutanı Mustafa Yılmaz, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin Orbay ile bazı protokol üyeleri ve öğretim üyeleri yer aldı.

Share
845 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle