logo

reklam

Yeni Amasyaspor Bal’da devam

amasyasporTürkiye Bölgesel Amatör Ligi BAL 2016 / 2017 futbol sezonunda Amasya’yı temsil edecek takımı belirleyecek playoff maçında Yeni Amasyaspor ve Merzifonspor karşı karşıya geldi. Amasya derbisi olarakda bilinen bu zorlu mücadeleden Yeni Amasyaspor galip çıktı. Bu sonuçla Yeni Amasyaspor 2016 / 2017 futbol sezonunda Türkiye Bölgesel Amatör Ligi BAL da Amasya’yı temsil etme hakkına sahip oldu. Yeni Amasyas;por böylelikle beş sezon oyanan BAL liginde Amasya’yı dört kez temsil ederken, Merzifonspor birkere Amasya’yı temsil etme hakını buldu.
Yeni Amasyaspor ve Merzifonsporun gelecek sezonun hazırlıklarına başlamak için bekledikleri bu maç sonucda gülen taraf Yeni Amasayspor oldu.
Yeni Amasyaspor ve Merzifonsporun çok dikkatli başladrıkları maçın ilk yarısında her iki takımda gol noktalarında başarılı olamadılar. İlk yarı başladığı gibi golsüz kapandı.
Yeni Amasyaspor ikinci yarıya hızlı girdi. Kanatlardan Merzifonspor kalesini ablukaya alırken, Merzifonspor ise kontraataklarla gol aradı. Maçın 62. dk. bir ikili mücadele sonucu Merzifonsporlu futbolcunun kırmızı kart görmesi ile Merzifonspor 10 kişi kaldı. Bu kırmızı kart ile Merzifonsporun direnişi kırıldı. 2 dakika sonra Yeni Amasyasporun golü geldi. 64. dak. Barış düzgün bir vuruşla Yeni Amasyaspor adına beklenen gol geldi. 1/0.
Bu dakikadan sonra Merzifonspor büyük bir riks aldı. 10 kişi yürüttüğü mücadelede oyunda beraberliği sonra BAL ligini getirecek golleri aramaya başladı. Yeni Amasyaspor ise kontraatakla galibiyetini pekiştirmek istedi. Nitekim 88. dakikada sahneye bu sefer Batınay zıktı 2/0 bu golden sonra maçda gerginlik tavan yaptı. Kırmızı kartlar havada uçuştu. Golü atan Batınay Kırmızı kart görerek oyun dışı kalırken Merzifonspordan da bir futbolcunun kırmızı kart görmesi sonucu Yeni Amasyaspor 10 kişi, Merzifonspor 9 kişi kaldı. Maçın sonlarında gerginleşen ortamda Yeni Amasyaspordan Emre Köksal’da kırmızı kartla oyun dışı kalınca taraflar maçı 9 kişi ile tamamladı. Maçda başka gol olmayınca Amasya derbisinden 2/0 galip ayrılan Yeni Amasyaspor 2016/2017 futbol sezonunda Amasya’yı Türkiye Bölgesel Amatör Liginde temsil etme hakkını kazandı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle