logo

reklam

Yeni eğitim öğretim yılı Yeniliklerle Başladı

2017-2018 eğitim öğretim yılı başladı. 17 milyonun üzerinde öğrenci ders başı yaptı. Bu eğitim- öğretim yılı yeniliklerle geldi.
2017-2018 eğitim öğretim yılı başladı, İlk ders zili çaldı. Yaz tatilinin ardından 17 milyonun üzerinde öğrenci ders başı yaptı.
Bu dönem birçok yenilikle başladı. 1, 5 ve 9, sınıflarda yeni müfredat okutulacak, lisede ilk derse 5 defa geç kalan öğrenci, yarım gün devamsızlık yapmış sayılacak.
Bu yıl okulların zili bulunduğu ilin valiliğince belirlendi. Bun göre, Amasya’da öğrenciler en erken saat 08.30’da ders başı yapacak.
Bu yıl 1, 5 ve 9’uncu sınıflarda yeni müfredat ve buna göre hazırlanan kitaplar okutulacak.
Bu yılın en önemli değişikliklerden biri de 5. sınıf öğrencilerini ilgilendiriyor. 5.sınıflar İngilizce ağırlıklı hale getirildi. Uygulama bu yıl, 81 ilde 620 okulda başlayacak.
5. sınıflarda haftalık 35 ders saatinin 15 saati yabancı dile, 6 saati ise Türkçe’ye ayrılacak.
Yenilikler arasında okul öncesi eğitim de yer alıyor. Okul öncesi eğitim zorunlu hale getirilecek.
Bir yenilik de ortaöğretim kurumlarını ilgilendiriyor. Lisede, ilk derse 5 defa geç kalan öğrenci, yarım gün devamsızlık yapmış sayılacak.
Devamsızlıkta özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılacak.

 

Amasya’da yeni eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle tören düzenlendi.
Yavuz Selim Meydanı Atatürk Anıtında düzenlenen törende, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
75. Yıl İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Beyazıt İlkokulu’nda devam eden törende konuşan Amasya Valisi Osman Varol, yeni eğitim-öğretim yılına başlamanın sevincini ve heyecanını hep birlikte yaşadıklarını söyledi.
Yeni eğitim öğretim yılının milletimiz ve devletimiz için hayırlı olmasını dileyen Varol, “İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkanlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim öğretim hayatında göstereceğimiz başarı ve her öğretim döneminin, bir önceki yıldan daha verimli geçmesi, birer yetişkin olarak, yaşayacağımız hayatın temeli ve teminatı olacaktır.” diye konuştu.
Törenin ardından Varol ve protokol üyeleri sınıfları gezerek öğrencilere başarılar diledi.

Share
367 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle