logo

reklam

YENİ PEDALLARI TEŞVİK ETSİN

bisiklet dağıtıldıYENİ PEDALLARI TEŞVİK ETSİN
Amasya Halk Sağlığı Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı’nın ‘Türkiye sağlıklı beslenme ve hareketli hayat’ kampanyasında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda öğrencilere, 74 bisiklet dağıttı.
Sağlık Bakanlığı bir süre önce ‘Türkiye sağlıklı beslenme ve hareketli hayat’ adı verilen kampanya başlattı. Kampanyanın Amasya ayağında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, çocuklar en güzel hediyelerini aldı. Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Amasya’daki okullarda eğitim gören ihtiyaç sahibi, başarılı öğrencilere bisikletleri hediye edildi. Yavuz Selim Meydanı’ndaki törende, çocuklar bisikletlerine kavuştu.
Halk Sağlığı İl Müdürü Öner Nergiz, çocukları sevindirmek hem de toplumda hareketli hayat farkındalığı oluşturmak için etkinliği yaptıklarını söyledi.
Nergiz, “Hareketli olmanın tabii ki çok yolu var. Yürüyüş, yüzme, koşu, aerobik, top sporları, dağ yürüyüşü ve tabii ki bisiklete de binebiliriz. Bisiklet kullanımı, fiziksel, ruhsal sağlığımızı korur, bisiklet tüm vücudumuzu çalıştırdığı için, kas iskelet sitemimiz nefes alır, sağlığımıza sağlık katar, duruş bozukluklarını düzeltir, gürültü kirliliğini önler, Çevre kirliliğini azaltır, zarif bir beden özelliğine sahip olunmasını sağlar, ekonomiktir. Bu gün sağlık çevrimine eklenen bu pedalların yeni yeni pedalları teşvik etmesi, yollara yollar katması dileğiyle.”

Share
1169 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle