logo

reklam

YERLEŞİK YABANCILAR TÜRKÇE ÖĞRENİYOR

banooAMASYA Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Amasya’da yabancılar için açılan Türkçe kursunu başarı ile bitiren yabancı kursiyerlerin belgeleri veriliyor.
Yerleşik yabancıların Hafta içi günde 4 saat boyunca Türkçe konuşmanın yanında Türkçe okuma ve yazma öğreniyor.
Yerleşik yabancılara Türkçe öğreten öğretmen Nazım Yapıcı, Amasya da yaşayan yerleşik yabancıların günlük hayatı kolaylaştırmak için Türkçe öğretiğini söyledi.
Türkçe kursuna yoğun talep olduğunu belirten Nazım Yapıcı “Yerleşik yabancı kursiyere eğitim veriyorum. Yabancılar genelde alışveriş yaparken, Türk arkadaşlarıyla iletişim kurarken zorlanınca kursumuza geliyor. Kısa sürede büyük aşama katettik. Şuan Türkçe metinleri okuyabiliyorlar. Kendi aralarında Türkçe anlaşabiliyorlar. Amasya ve çevresinde yaşayan yabancı uyruklu başka vatandaşlar varsa Türkçe kursumuza müracaat edebilirler” ifadelerini kaydeti.
GÜNLÜK HAYATI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN
Yerleşik Yabancılardan Banoo, Ailesi ile birlikte Amasya da yaşamaktan çok mutlu olduğunu, komşularıyla ve arkadaşlarıyla anlaşabilmek için Türkçe öğrendiğini belirterek, “Pazar alışverişi ve komşularımla Türkçe anlaşabilmek için bu kurslara katıldım. Türkiye çok güzel. Doğa ve yemekleriyle tarih ve kültürü harika. Yaşadığım ülkenin dilini öğrenmek ve böylece kültürünü öğrenip yaşamak için bu kurstayım” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle