logo

reklam

YGS MARATONU BAŞLADI

ygsÜniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ilk etap maratonu sona erdi. YGS sınav heyecanı sonrası, tüm öğrenci ve velilerin gözleri sınav sorularına çevrildi.
Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) dün yapıldı. Milyonların merakla beklediği YGS soru ve cevapları ÖSYM tarafından iki gün içerisinde açıklanması bekleniyor. YGS’deki soruların tamamı, “Temel Soru Kitapçığı” adı altında, ÖSYM’nin internet sitesinden tüm kamuoyunun bilgisine sunulacak. Soruların bugün veya salı günü (yarın) yayınlanması bekleniyor.
Sonuçlar 25 Mart’ta Açıklanacak
ÖSYM, sınav sonuçlarını 25 Mart’ta açıklayacak. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar YGS sonuçlarını, T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden, SMS ve mobil uygulamalarından öğrenebilecek.

Yaklaşık iki milyon öğrencinin gireceği Yükseköğretime Geçis Sınavı (YGS) maratonu başladı. Dün sabahın erken saatlerinde sınava girecek yerlere akın eden öğrencileri aileleri de yalnız bırakmadı. Öğrenciler 160 dakika boyunca sınavda ter döktü. Üniversite eğitimi için ilk adım olan YGS’nin 25 Mart 2016 tarihinde açıklanması bekleniyor.
Okulun bahçesinde sınava girecek çocuklarına destek için gelen veliler Kuran’ı Kerim okuyarak ve dua ederek onlara manevi destekte bulundu.
Üniversiteye girişte ilk aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sona erdi. 160 dakika süren sınavdan çıkan adaylar soruların bekledikleri kadar kolay olmadığını söyledi.
Süre konusunda sıkıntı yaşamadığını kaydeden bir öğrenci soruların uzun olduğunu belirtti. Bazı öğrenciler soruları kolay bulurken, Türkçe grubunda yer alan paragraf sorularının uzun olduğunu söyledi.

Share
657 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle