logo

reklam

YHKB TUNA NEHRİ GEZİSİNİ TAMAMLIYOR

yhkbYeşilırmak Havza Kalkınma Birliği (YHKB) Uluslararası Tuna Nehri Kirliliği Önleme Komisyonu – ICPDR (International Commission for Protection of Danube River) merkezini ve Tuna Nehri Havzasındaki Macaristan, Slovakya, Avusturya ve Çek Cumhuriyetini ziyaretlerini bugün tamamlıyor.
Yeşilırmak Havza Kalkınma Birliği Başkanı ve Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin başkanlığındaki heyette Çorum Valisi Ahmet Kara, Tokat Valisi Cevdet Can ile birlikte Amasya İl genel Meclis Başkanı Mustafa Çıttır ve Birlik yetkileleri bulunuyor.
Budapeşte Büyükelçiliğinide ziyaret eden YHKB Büyükelçilik Müsteşarı Çağlar Fahri Çakıralp’in katılımı ile bir toplantı gerçekleştirerek, Macaristan’daki ilgili kurumlarla proje geliştirilmesi konularında istişareler yapıldı.
Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği tarafından hazırlanan Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinin tanıtım materyalleri ilgili turizm firmalarına iletilmek üzere Budapeşte Büyükelçiliğine teslim edildi.
YHKB Birlik Başkanı Valimiz İ. Halil Çomaktekin Kahramanlar Meydanında (Hösök Tere) RTL Kanalına İngilizce verdiği röportajda bölgemiz ve Amasya’nın tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri hakkında bilgiler vererek, Macar halkını bölgemize davet etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle