logo

reklam

Yılbaşı Hindileri Görücüye Çıktı

hi%cc%87ndi%cc%87-1Yılbaşının vazgeçilmezi arasında yer alan Hindi yetişme merkezlerinde ve köylerde alıcılarını bekliyor.
Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte Amasya’da hindiler görücüye çıktı.
Kilosuna göre fiyatı değişen hindilerin en ucuzu 120, en pahalısı ise 150 lira arasında alıcı bulan hindilere, Amasyalıların da ilgi gösterdiği öğrenildi. Yeni yıla 15 günden az bir süre kala hindi satışları başladı. Hindi yetiştiricileri, talebin şuan için az olduğunu belirtirken, fiyatlarda geçen yıla göre bir artış olduğunu söylediler.
Her yılsonunda hareketliliğin arttığı hindi satışlarında bu yıl yine yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte hareketli görüntüler yaşanıyor. Yılbaşının vazgeçilmezi olan hindinin de görücüye çıktığı köylerde satıcılar kadar vatandaşlarında memnuniyeti gözlemlendi.
Satışların yavaş yavaş arttığını belirten hindi satıcıları, hindiye olan talebin ay sonuna doğru artmasını beklediğini kaydetti.
Hindi fiyatlarının geçen yıla göre arttığını ifade eden hindi satıcısı şunları kaydetti: ‘’10 kiloluk bir hindinin fiyatı 120 – 150 lira arasında değişiyor. Geçen yıla göre fiyatlarda biraz artış olacak. Geçen yıl kilosu 13 lira civarıydı. Hindi çok zor yetişen bir hayvan. Beslemesi maliyetli oluyor. Yılbaşı için hindilerimizi satışa çıkardık. Şu an için satışlar iyi değil. Vatandaşlar fiyat soruyor. Son hafta satışların yoğunlaşmasını bekliyoruz.’’

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle