logo

reklam

Yılın Ahile’ri Belli Oldu

AMASYA’DA Ahilik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başladı.
“Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı” dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat kırlangıç, Amasya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı İsa Köse ve Ticaret İl Müdürü Ahmet Akbay ile oda başkanları ‘Ahilik Haftası’ kapsamında Vali DDr. Osman Varol’u makamında ziyaret ettiler.
Vali Varo, ahilik ilkelerinin günümüzde yaşatılması adına, birlik ve beraberliğimizin artması için yapılan çalışmaların önemini anlattı.
Vali Dr. Osman Varol şunları kaydetti: “Ahilik; esnaf ile millet arasındaki ilişkiyi, meslek ahlakına ve insani erdemlere dayandırma felsefesidir. Ahilik hiçbir kimseye zarar vermeme felsefesinin özetidir. Günümüzde faaliyetlerini sürdüren sivil toplum kuruluşlarının ve meslek kuruluşlarının Ahilik sisteminden alacakları çok dersler vardır. Şu anda nitelikli personel konusunda büyük ihtiyaç söz konusu. Maalesef ustalık vasıflarını kazanmış zanaatkârların sayısı oldukça az. İşte Ahilik geçmişte bu ihtiyacı gidermiş ve usta çırak düzenleyerek, hak edenlerin ustalık seviyesine gelmesini ve halka en kaliteli hizmeti sunmasını sağlamıştır.
Bunu sağlamak için günümüzde de esnaf teşkilatlarının içinde bir takım kurallar ve kurullar oluşturulmuştur. Bunu oluşturabildiğimizde ve bu ilkeleri cemiyetin her safında oturttuğumuzda, cemiyette birlik ve beraberlik olur. Bugün ilimizde yılın Ahi’si seçilen kardeşlerimiz de bütün bu özellikleri bünyesinde barındıran kardeşlerimizdir. Onları da seçiyoruz ve ödüllendiriyoruz ki bütün esnafımıza ve topluma örnek olsunlar. Kendilerini kutluyorum. İnşallah önümüzdeki yıllarda da bu çalışmaları daha kapsamlı ve toplumun yaralarına merhem olacak şekilde yapacağız.” dedi.
YILIN AHİLERİ SEÇİLDİ
Amasya’da 2017 yılının Ahileri olarak Erol Apaydın, Şakir Bilen ve Oğuzhan Merali’ye plaketleri ValiDr. Osman Varol tarafından verildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle