logo

reklam

Yüzde 100’lük Doluluk Yüzde 100 Başarı

orbayÖSYM 2016 yılı üniversiteye yerleştirme sonuçlarına göre Amasya da ve bölgesinde en çok tercih edilen üniversiteler arasında Amasya Üniversitesi de yer aldı. Amasya Üniversitesinin doluluk oranı bu yıl yüzde 100’e ulaştı.
ÖSYM 2016 yılı üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte üniversite adaylarını ve velilerini büyük bir heyecan yaşarken, bölgede en çok tercih edilen üniversiteler arasında Amasya Üniversitesi de yer aldı.
Tasarım Meslek Yüksekokulu bünyesindeki Mimari Restorasyon Programı ile Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Programı; Merzifon MYO bünyesindeki Basın ve Yayıncılık Programı ve Taşova MYO bünyesindeki Raylı Sistemler İşletmeciliği Programına ayrılan tüm kontenjanlar doldu. Puanlarında belirgin oranlarda yükseliş gözlemlenen Amasya Üniversitesi, kaliteli eğitimi ve uzman akademik kadrosuyla bölgenin parlayan yıldızı olma özelliğini sürdürüyor. Son günlerin en trend ve en çok takip edilen üniversitelerinden biri olan Amasya Üniversitesi, başarısını tercihlere de yansıtmış oldu.
Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, “Böylesine yüksek doluluk oranına ulaşılmasında akademik, idari personelimizin katkılarının yanı sıra Amasya’daki kamu-kurum kuruluşları ve eğitimin tüm paydaşları ile hedef olarak ortaya koyduğumuz “Üniversite Şehri: Amasya” olma gayretleri noktasındaki uyumlu çalışmaların önemli katkısı olduğu açıktır. Diğer taraftan Amasya şehrinin tarihinden aldığı gücün, gençlerimize sunduğu huzur ve hoşgörü ortamı ile yaşanabilir ortamlar sunmasının önemi göz ardı edilmemelidir. Üniversitemiz, ülkemizin çağdaş, dünyada öncü ve önder olması için araştırma, öğrenme, sağlık ve eğitim ihtiyacına evrensel, bilimsel ve etik değerlerden ödün vermeden hizmet edecek; ülke ekonomisine, sağlığa, sanata ve kültüre katkıda bulunacak aydın insanlar yetiştiren örnek bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu yolculukta üniversitemizi tercih eden gençlerimizi Amasya Üniversitesi Ailesinin bir ferdi olarak aramızda görmekten büyük mutluluk duyuyoruz.”

Share
831 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle