logo

reklam

Yüzme Bilmeyen Kalmasın

Yüzme Bilmeyen Kalmasın
Kodek; Kurslar ücretsiz olarak gerçekleştirilecek
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde eş zamanlı başlayacak olan “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesinin Amasya’da da 23 Kasım’da (yarın) fiilen başlayacağı bildirildi.
Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek, sağlıklı bir neslin yetiştirilmesinin amaçlandığını belirterek, “Gençliğimize yapılan yatırım geleceğimize yapılan yatırım olduğu inancındayız. Bir milletin en büyük gücü iyi yetişmiş, her şeyin bilincinde donanımlı gençliğidir.” dedi.
Kodek, “Projenin amacı milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen koruyan ve geliştiren ailesini, vatanını ve milletini seven, daima yüceltmeye çalışan beden, zihin, ahlak ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir karaktere ve kişiliğe hür ve bilimsel düşünme gücüne geniş bir dünya görüşüne sahip, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda temayüz etmiş ve topluma karşı sorumluluk duyan güçlü bir gençliğin yetiştirilmesidir.”
projenin birer aylık periyotlarla 3 dönem halinde uygulanacağını ifade eden Abdullah Kodek, İl ve ilçelerde eğitim gören ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanacak olan projenin, müdürlüğe bağlı olimpik yüzme havuzu tesisinde ücretsiz olarak gerçekleştirileceğini aktaran Kodek, şöyle konuştu:
“Cumhurbaşkanlığımızın ikinci yüz günlük icraat programı kapsamında düzenlenecek olan projeyle il ve ilçelerimizde ilkokul 3. ve 4. sınıflarda eğitim gören gençlerimiz öncelikli olmak üzere ülke genelinde toplam 100 bin öğrenci ücretsiz olarak yüzme kursu alacaktır. Bu proje sayesinde öğrencilerimiz spor tesislerini yakından görecek erken yaşta spora başlayacaktır. Olimpik yüzme havuzumuzda antrenörlerimiz eşliğinde gerçekleşecek olan projede, öğrencilerimiz beden eğitimi ve oyun ders saatlerinde havuza gelerek hem sporla tanışmış olacaklar hem de daha kaliteli zaman geçireceklerdir.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.