logo

reklam

1 yılda 9.828 hasta ‘evinde’ tıbbi tedavi aldı

TÜRKİYE genelinde ilk kez 2010 yılında başlatılan evde sağlık hizmetlerinden bugün, yüzbinlerce hasta ücretsiz yararlanıyor. Amasya da ise 2019 yılında İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri birimlerince 9 bin 828 hastaya evde bakım hizmeti verildi.
Amasya’da ilk uygulandığı yıl yaklaşık bin hastaya evde sağlık hizmeti verilirken, 2019 yılında 9 bin 828 kayıtlı hasta sayısına ulaştı. Evde sağlık hizmetleri ile yaşlı, yatağa bağımlı veya yürüyemeyecek kadar engelli hastaların tıbbi takiplerinin ‘hastaneye gitmeye gerek kalmadan’ kendi evlerinde yapılması sağlanıyor.
Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz, Amasya’da Evde Sağlık Hizmetleri 7 birim ve 10 ekiple gerekli tüm teçhizat ve donanımla hizmet veriyor. 2018 yılında 9 bin 327 hastaya 25 bin 352 ziyaret yapılarak hizmet verilirken 2019 yılı sonunda hizmet sunumumuz 9 bin 828 hastaya 30 bin üzerinde ziyaret olarak gerçekleşti.
Dr. Öner Nergiz, Evde sağlık hizmetlerinin randevulu bir sistem olduğuna dikkat çekerek, “Acil bir durum olduğunda, örneğin yüksek ateş ya da nöbet vb beklenmeyen bir durum geliştiğinde, yani hemen hastaneye başvurulması gereken bir durum varsa, mağduriyet yaşanmaması için 112 acil sağlık hizmetlerinin aranması daha uygun olacaktır” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hd porno sikis izle