logo

reklam

10 KASIM MESAJLARI

atatu%cc%88rk-asaVALİ IŞIK’IN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI
Amasya Valisi Salih Işık Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78. yıldönümü vesilesiyle bir anma mesajı yayımladı.
Vali Işık mesajında şunları kaydetti:
“Ülkemizin bağımsızlığının kazanılması ve Cumhuriyetimizin kurulmasında Milletimize liderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, halkından aldığı gücünü her şeyin üzerinde tutarak, onları bir hedef etrafında toplamış ve tüm olumsuz şartlara rağmen kazanılan zaferleri, kurulan Türkiye Cumhuriyeti ile taçlandırarak sadece kendi milleti tarafından değil, tüm dünya devletleri tarafından da örnek alınan, sevgi ve saygı ile anılan büyük bir deha ve devlet adamı haline gelmiştir.
Gücünü milletine olan sevgisinden, inancından ve güveninden alan Atatürk’ün başarıları, özgür ve bağımsız yaşamak isteyen diğer milletlere de yol gösterici olmuştur. Kurulan yeni Devletin dünya üzerinde sonsuza kadar yaşaması için ekonomik, sosyal ve kültürel alanda yenilikler yapan Mustafa Kemal, bugün dünyanın en güçlü devletlerinden birisi olan çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nde bağımsız olarak yaşamamızı sağlamıştır. Bu düşüncelerle, ebediyete intikalinin 78. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu toprakları yurt edinebilmemiz için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Ruhları şad olsun.”

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir
Atatürk, milletin birlik ve beraberliğinden ödün vermedi
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.
Başkan Özdemir, Cumhuriyetin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 78’inci yıldönümünde saygıyla andıklarını ifade etti.
Özdemir, “Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak eşsiz bir destan yazan Atatürk, milletin birlik ve beraberliğinden ödün vermeyeceğini kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile tüm dünyaya göstermiştir” dedi.
Başkan Cafer Özdemir, “Milletimiz, Atatürk’ün genç nesillere emanet ettiği ve ‘en büyük eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni onun beklentileri doğrultusunda korumuş ve yüceltmiştir. Türk milletinin bu konudaki azmi, 15 Temmuz gecesinde darbeci teröristlere karşı duruşunda da kendini göstermiştir. Milletimiz, Cumhuriyetin temel ilkelerine sahip çıkacağını, kendi egemenliği dışında hiçbir gücün egemenliğini kabul etmeyeceğini bir kez daha dosta düşmana ilan etmiştir ” diye konuştu.
Başkan Hiçyılmaz, mesajını şöyle sürdürdü:
“Devletimiz; coğrafi konumu, ekonomik ve siyasi gücüyle dünyada saygın bir yere sahiptir ve adından söz ettirmektedir. Atatürk’ün gösterdiği hedeflere doğru yılmadan ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti’nin başarısının temelinde, milletin birlik ve beraberlik azmi ve iradesi bulunmaktadır. Atatürk’ün ideallerini, en ileri demokrasi bilinciyle hayata geçirmek ve ilerletmek milletimizin her ferdinin dün olduğu gibi yarın da öncelikli görevi olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelere, aramızdan ayrılışının 78. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşımızın ve 15 Temmuz gecesindeki mücadelenin kahramanları olan şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.”

AESOB Başkanı İsa Köse; Atatürk’ü millet olarak minnet ve şükranla anıyoruz
Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı İsa Köse, 10 Kasım nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Mesajında, “Cumhuriyetin kurucusu, istiklal mücadelesinin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 78. yıl dönümünde millet olarak minnet ve şükranla anıyoruz” ifadesinde bulunan Köse, 10 Kasım mesajını şu şekilde sürdürdü:
“10 Kasım, milletimiz için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. 10 Kasımların Atatürk’ün hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından önemi büyüktür. Türk milletine kendi kendini yönetme hakkını ve kendi kaderini tayin etme imkanını veren Büyük Önder Atatürk’ün, yine milletinin refah ve huzuru için bizlere hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma idealini gerçekleştirmek, hepimizin ortak sorumluluğudur.
Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 78. yılında bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, saygılar sunuyorum”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle