logo

reklam

15 Temmuz Ruhunu Nesilden Nesile Taşıyacağız

15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. O ihaneti, ihanetin mensuplarını hiçbir zaman unutmayacağız. Tabii ki kahramanlarını da hiçbir zaman unutmuyoruz.
Millet iradesine kastedilen 15 Temmuz’da, devletin ve birliğin bekasını yok etmek isteyen hain darbe girişimi gecesinde şehadete erişen kahramanlardan biri de Amasya’nın kahraman evladı Ahmet Ersoy’dur. Ersoy, darbe gecesinde hainler tarafından yapılan alçakça saldırı sonucu şehadete erişti, hainler emellerine ulaşamadı. Şehitlerin o günkü dik ve kahraman duruşu hainlerin gerçekleştirmek istedikleri bütün kötü niyetleri ve emellerini yerle bir etti.
Milletin evlatları imanlarıyla tanka topa tüfeğe karşı durdu. Bugün üçüncü yılında bu hain darbe girişimine karşı dimdik ayakta, milletçe, devletiyle birlikte geleceğe kararlı yürüyüşümüz devam ediyor. Tüm şehitlerimizi anacağız.
15 Temmuz gecesi milletimiz, tıpkı bir asır evvel Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde olduğu gibi bağımsızlığına, onuruna ve istikbaline kast eden elleri kırarak, bir kez daha iradesine sahip çıktı. Kadını erkeği, genci yaşlısıyla Türk Milletinin her bir ferdi, o gece tüm farklılıkları bir tarafa bırakarak, yekvücut halinde FETÖ’nün işgal teşebbüsünü püskürttü.
Siyasi tarihimizin en büyük ihanetlerinden biri, milletimizin fedakârlığı, cesareti ve mücadelesi sayesinde demokrasi zaferine dönüştü. Karanlığın ülkemizin üzerine bir kâbus gibi çöktüğü o meş’um gecede, minarelerden yükselen salalar, aydınlığın müjdecisi oldu. Vatan topraklarının şehit kanlarıyla sulandığı o gece sabaha dönerken, güneş sadece bir sonraki günü değil, milletimizin geleceğini de aydınlatarak doğmuştur. “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” nidasıyla, “Bayrak inmez, ezan susmaz” diyerek, tekbirlerle en modern silahların üzerine yürüyen bir milletin esir edilemeyeceğine, o gece tüm dünya şahit oldu.
Bu büyük yürüyüşümüzde 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. O ihaneti, ihanetin mensuplarını hiçbir zaman unutmayacağız. Tabii ki kahramanlarını da hiçbir zaman unutmuyoruz. Zaten bu ihanetin unsurları hukukun önünde hesaplarını veriyorlar ve vermeye devam edecekler ama bize düşen tüm şehitlerimizle birlikte 15 Temmuz’da bütün şehitlerimizi anmaktır.
3 yıl önce bugün; ülkemiz hain bir darbe girişimine şahit oldu. Hainlerin yaptığı bu ihanete karşılık milletimiz sokaklara inerek kahramanca mücadele etti.15 Temmuz ülkemiz için bir Kurtuluş mücadelesiydi. Milletin Dirilişiydi, Milletin uyanışıyda. Çok şükür hainler emellerine ulaşamadı ve aziz milletimiz dur dedi. İnşallah bizler 15 Temmuz ruhunu nesilden nesile taşıyarak milletimizin kahramanlığını anlatacağız.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle