logo

reklam
16 Ağustos 2019

1955’DEN GÜNÜMÜZE Ahmet Lütfü AKCAN ile AMASYA’NIN SESİ ve YORUM GAZETESİ ….

1955’DEN GÜNÜMÜZE
Ahmet Lütfü AKCAN ile
AMASYA’NIN SESİ ve
YORUM GAZETESİ ….
21 Nisan 1955 tarihinde AMASYA’NIN SESİ GAZETESİ’ni yayın hayatına başlatan BASIN ŞEREF KARTI sahibi, Anadolu Basın Birliği Genel Başkanı, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni ve Yazı İşleri Müdürü merhum Gazeteci Yazar A.LÜTFÜ AKCAN 02 Mart 2013 tarihinde aramızdan ayrılarak Hak’kın Rahmetine kavuştu. O’nu altı yılı aşkın bir süredir bir BABA bir AYDIN, bir DÜŞÜNÜR, bir FİKİR İŞÇİSİ İYİ İNSAN olarak büyük bir özlemle anıyoruz.

Baba olarak A.Lütfü AKCAN bizlere bir şeyleri düşündürürken en büyük öğretisi Adaletli olmak ve menfaatler üzerineydi. Şöyleki:‘KİŞİLİK VE MENFAAT ilişkisini anlamak için kişiliğinizi bir (1) menfeatlerinizide sıfır (0) olarak düşünün. Menfaatinizi kişiliğinizin önüne koyarsanız değeriniz küçülür. 0,1 veya 0,01 gibi. Menfaatiniz kişiliğinizin önüne geçmez ve sonra gelirse insan olarak herzaman değeriniz artacaktır. 10, 100 veya 1000 gibi.’ diyordu.
Bizler de dediği gibi yaşamaya çalıştık. Bundan sonra da böyle de olacak. GAZETECİLİK VE YAYIN hayatımızda da öncelik kendi çıkarlarımız değil; BU MEMLEKETİN, BU ÜLKENİN MENFAATLERİ olacak. HAKTAN YANA, HAKLIDAN YANA. Bugüne kadar da bunu yaptık.DOĞRU BİLDİĞİMİZİ YAZDIK, DOĞRU BİLDİĞİMİZİ SÖYLEDİK. Bu doğruların kendimizin olduğu kadar ülkemizinde doğruları olmasını diledik.

Kuleli Askeri Lisesi ve Harbiye den mezun olarak KURTULUŞ MÜCADELESİ VEREN, ŞANLI ORDUMUZUN Komutanlarından olan İstiklal Harbi Gazisi Kd.Yzb.M.Nurettin AKCAN’ın oğlu olarak İstanbul Emirgan’da dünya ya gelen A.Lütfü AKCAN Devletin Milletin Hak ve Hukukunun nasıl önemli bir değer olduğunu, İstiklal Harbi sonrasında babasına verilen yüzlerce dönüm arazileri babasının kabul etmeyerek arazileri kendisine tapulamak isteyen ilgiliye ‘ BİZ BU TOPRAKLARI YURT EDİNMEK İÇİN KAZANDIK, MÜLK EDİNMEK İÇİN DEĞİL..’ sözlerini kendisine hayatı boyunca rehber :kabul ederek; Babasından devraldığı hukukunu, evlatlarına torunlarına, ve onlarında torunlarına şerefli bir gelecek ve anlamlı bir miras olarak armağan etmiştir. Mekanınız Cennet Olsun. Nurlar içinde rahat uyuyun. DEVLET’in ve MİLLET’in hakkını koruyanı RABBİM de korur.

Bize armağan ettiğiniz düşünce ve duygular ile Devletimize, Ülkemize ve Milletimize sonsuza kadar sadık kalacağız. Tarafsızlığımızdan ve doğruları ifade etme kararlılığımızdan vazgeçmeyeceğiz. SİZLERİ RAHMETLE ANARKEN; sizler ve bizler gibi düşünen YÜCE MİLLETİMİZ’ in fertleri de bu heyecanı hiç kaybetmeyecek.

DEVLET ile MİLLET arasında köprü vazifesi olarak DÖRDÜNCÜ KUVVET BASIN hizmetlerinde 1955 den günümüze A.Lütfü AKCAN ile KURŞUN KALEM- KURŞUN KELAM ile başlayan ‘BAĞIMSIZ HABER” sloganımızla ilkeli yayıncılık tavrımızı azimle sürdüreceğiz. Bu hususta gerekli mücadeleyi her alanda vermeye kararlıyız.

Amasya’nın Sesi Yorum Gazetesi’nin ayıncılık hayatındaki bu çalışmalarımızda bizlere samimi gayretleriyle destek ve yardımcı olan dostlarımıza, çalışanlarımıza, ailemiz ve milli mücadele ilhamının mimarı olan AMASYA’lılara en içten duygularımızla teşekkür ediyoruz.

Amasya da NE OLDU – NASIL OLDU – NEDEN OLDU sorularının ayrıntılarına yorumlarımız ile gazete sutunlarımızda yer vereceğiz.

AMASYA’NIN SESİ YORUM GAZETESİ …
İLKELİ YAYINCILIK TAVRI İLE ‘BAĞIMSIZ HABER’

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.