logo

reklam

28 Üretciye 285 Simental Gebe Düve

mehmet baş28 Üretciye 285 Simental Gebe Düve
Amasya Süt Üreticileri Birliği tarafından 28 çiftçiye, 285 adet Simental Gebe Düve’den 192 adet verilmek üzere noter tarafından kura çekimi yapıldı.
Amasya Süt Üreticileri Birliği ortaklarına Çek cumhuriyeti ve Slovakya’dan 285 adet simenta cinsi canlı gebe düve ithal etti. İlk etapda gelen 192 Simental Gebe Düvelerin Amasya Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde yapılacak karantina işlemleri sonrasında üreticilere teslim edilecek.
Amasya’da süt üretiminde son yıllarda belirgin bir düşüş yaşandığını vurgulayan Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Baş, kura ile sahiplerini bulacak 285 Simental Gebe Düve ile Amasya’da süt üretimini arttırma hedefinde olduklarını kaydetti.
Mehmet Baş, Getireceğimiz ithal hayvanlarla üreticilerimizin hayvan ırklarını geliştireceğimiz gibi daha yüksek süt verimi elde etmeyi de planladıklarını belirterek, elimizde bulunan hoştayn cinsi hayvanların süt verimi iyi ancak et verimi ve özellikle hastalıklara dayanıksız olması ve ülkemizin de et ihtiyacının artması sonucu bakanlığımızın izniyle et ve süt verimi yüksek olan kombine ırk dediğimiz simental ırkı düveler yine bakanlık veterinerleri tarafından seçilerek ithal ettik. dedi.
Kişi başına 10 adet düşen düvelerin tanesinin 9 bin 950 TL’ye mal olduğu, ödemelerin ise Ziraat Bankası’nın kredi desteğiyle 7 yılda yapılacağı belirtildi.
Amasya Süt Üreticiler Birliği tarafından ithal edilen 285 Simental Gebe Düvelerden 192 adeti Amasya 2. Noter tarafından yapılan kura çekiminde 24 üreticiye 7 Simental Gebe Düve, 4 üreticiye 6 adet Simental Gebe Düve düştü. 28 Çiftçiye 93 Simental Gebe Düvelerin gelmesi ile yapılacak dağıtımı ile 10 adet Simental Gebe Düvenin dağıtımı gerçekleşmiş olacak.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle