logo

reklam

3 Mahalle Ortak Semt Pazarı istiyor

Amasya şehir merkezinde İstasyon caddesinde Cumartesi ve Çarşamba, Bahçeleriçi pazar günleri kurulan Semt Pazarlarının kurulduğu yerin çok uzak olduğunu belirten Şeyhcui, Akbilek ve Hacılar Meydanının Macit Zeren Fen Lisesi civarındaki Mahallesi sakinleri, üçüncü bir semt pazarının mahallelerinde kurulmasını istiyorlar. Mahalle Halkı, imza kampanyası başlatacak.
Çarşamba ve Cumartesi günleri İstasyon caddesindeki Kapalı Pazar yerinde, Pazar günleri de Bahçeleriçi Mevkii’nde kurulan semt pazarlarının mahalle halkına çok uzak olduğunu belirten Şeyhcui Mahalle sakinleri, “Biz öyle büyük pazar istemiyoruz. Sebze ve meyvenin satıldığı, üretici pazarı kurulsun yeter” diyorlar.
Mahalle sakinleri, Semt Pazar yerlerinin uzak olmasından dolayı şikayetlerinde haklı olduklarını ifade ederek ”Amasya’da bulunan her iki Pazar yeri de şehir nüfusunun 3’de 1’den fazlasının yaşadığı Şeyhcui, Akbilek Mahalleleri ile birlikte Hacılar Meydanı Macit Zeren Fen lisesi mevkiindeki bölgeye çok uzak. Burada yaşayan bizler pazara gidip gelmekte büyük sıkıntı çekiyoruz” dediler.
İMZA TOPLAYACAKLAR
Mahalle sakinleri olarak topladıkları imzalar ile Amasya Belediyesine müracaat etmeye hazırlandıklarını belirterek ”İlk etapta kalıcı bir Pazar yeri yapılana kadar, geçici olarak Şirin Köprüsü mevkiine Semt Pazar kurulmasını istiyoruz.”dedi.
Mahalli sakinleri ” Hacılar Meydanı, Akbilek ve Şeycui mahalllerinin ortak alan olarak kullanacağı Şirin köprü civarının geçici olarak Pazar yeri yapılması için en uygun yer olduğunu düşünüyoruz.
Pazarın kurulacağı günün belirlenmesinde ise mahalle sakinlerinin taleplerini değerlendirdiklerini söyleyen mahalle sakinleri, Cumartesi günü Kapalı Pazar yerinde Pazar kuruluyor olması, Çarşamba ve cumartesi günüde İstasyon caddesinde Pazar kuruluyor olması nedeni ile Şeyhcui Mahallesinde kurulması istenilen Pazar yeri içinde en uygun günün Pazartesi günü olabileceğini ifade ettiler. Belediyemizde uygun görürse ilk etapta geçici olarak burayı Pazartesi günleri Semt Pazar yeri olarak kullanmak istiyoruz dediler.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hd porno sikis izle