logo

reklam

HABER TURUYANARAK CAN VERDİLER
Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde Ateşler iki kardeşi hayatın baharında aldı. 2 Katlı ahşap evde geçtiğimiz gece çıkan yangında 16 yaşındaki Gülay ile 5 yaşındaki kardeşi Sudenaz’ı ateşler, haytların baharından kopardı aldı. İki kardeş hayattan birbirlerine sarılmış olarak göç etti.
Gümüşhacıköy ilçesinde nedeni henüz belirlenemeyen yangında 2 katlı ahşap evi sardı. Ateşler arasında kalan evde Baba Hüseyin Karakaya, evin birinci katında bulunan eşi Neziha Karakaya ile 8 yaşındaki kızı Sedef’i ateşler arasından kurtardı. Yangının büyümesi ve evi etkisi altına alması sonucu evin ikinci katında bulunan İmam Hatip Lisesi 2. sınıf öğrencisi olduğu öğrenilen Gülay (16) ile kardeşi Sudenaz (5) ise evden çıkamayarak alevlerin arasında can verdiler. Yangında hayatlarını kaybeden iki kardeşincesetleri birbirine sarılı olarak bulundu.
SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI
Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde hayatlarının baharında ateşler arasında hayatını kaybeden iki kardeşin ölümleri üzerine Cumhuriyet Savcılığı, yangın ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlattığı öğrenildi. Yanıgının çıkış nedeni araştırılırken, savcılık hastanede otopsisi yapılan iki kardeşin cesetlerini Ankara Adli Tıp’a gönderdi.

KAÇAK BALIKLARA EL KONULDU
GIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 5 ilde yapılan denetimlerde 6 kişi ve firmaya idari para cezası uygulandı, toplam bin 772 kilo balığa el konuldu.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından Amasya ile birlikte Samsun, Sinop, Ordu ve Giresun kent merkezi ve ilçelerinde 03-07 Kasım 2016 tarihleri arasında denetim yapıldı. Denetimlerde toplam bin 772 kilo balığa el konuldu, 6 kişi ve firmaya idari para cezası uygulandı.
GIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, 3-7 Kasım 2016 tarihleri arasında, 8 ayrı ekipten oluşan 32 denetçi tarafından eş zamanlı çapraz denetimler gerçekleştirildi. Bu denetimlerde balıkların karaya çıkış noktaları, nakil güzergahları, işleme tesisleri, soğuk hava depoları toptan ve perakende satış yerlerinde yapılan denetimlerin su ürünleri perakende satış yerlerinde 58, yol kontrol noktalarında 26, su ürünleri halinde 2, karaya çıkış noktalarında 6 ve soğuk hava depolarında 9 adet olmak üzere toplam 101 adet denetim yapıldığı öğrenildi.
Yapılan bu denetimlere istinaden boy yasağına uymayan, belgesiz su ürünleri bulunduran kişi ve firmalara 6 adet idari para cezası uygulanmıştır. Bin 200 kilo orkinos, 430 kilo lüfer, 128 kilo yayın ve 14 kilo istavrit olmak üzere toplam bin 772 kg su ürünlerine el konulduğu öğrenildi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca Su ürünlerinin sürdürülebilirliğini sağlamak amacı ile denetimlerin yoğun olarak devam edeceği bildirildi.
Cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrası büyüledi
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından Amasya’da verilen konser izleyenleri büyüledi.
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, ’Kampüste Senfonik Akşamlar’ projesi kapsamında Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kongre ve Kültür Merkezinde konser verdi.
Anadolu turnesi çerçevesinde izleyicisiyle buluşan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserini Amasya valisi Salih Işık, Garnizon Komutanı Zafer Uğur, Rektör Prof. Dn. Metin Drbay, öğrenciler ve vatandaşlar izledi.
Geniş katılımla gerçekleşen konserde, Şef Rengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’na dünyaca ünlü piyanist İdil Biret de eşlik etti. Birbirinden farklı eserlerin yer aldığı konserde, Amasyalı müzik severler unutulmaz bir gece yaşadı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle