logo

reklam
24 Ağustos 2017

AMASYA İl Emniyet Müdürlüğü 26 Ağustos 5 eEylül tarihleri arasındaki Kurban Bayramı tatili süresince yapılacak olan trafik uygulamaları hakkında bilgi verdi. Emniyetten yapılan açıklamada il genelinde yoğunluktan kaynaklı olarak tedbirlerin artırılacağı bilgileri yer aldı.
Amasya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada 10 günlük kurban bayramı tatili süresince trafik tedbirlerine ek yapılacağı bilgisi verildi.
Bayram nedeniyle yoğunlaşan trafik için alınacak önlemler ve sürücülere yapılan uyarılar şöyle;
“26 Ağustos 5 Eylül 2017 tarihleri arasındaki Kurban Bayramı tatili süresince, ilimizde yoğunlaşacak trafik akımının kesintisiz sürdürülebilmesi, vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde seyahat etmelerini ve sevdiklerine kavuşabilmelerini sağlamak için alınan mevcut trafik tedbirlerine ek olarak Kurban Bayramı tatili süresince daha etkin, duyarlı ve kesintisiz bir şekilde trafik tedbirlerimiz planlanarak uygulanacaktır.” dendi.
Denetimler 7 gün 24 saat esasına göre sürüyor
AMASYA Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ömer Kapsal, bayram öncesi başlatılan denetimlerde, sürücülerin yorgun ve uykusuz araç kullanmamaları, aşırı sürat ve hatalı sollamadan kaçınmaları ve dinlenerek yolculuk yapmalarını isteyerek, trafik kurallarına uymalarını istedi. Kapsal, “Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi trafik yoğunluğunun arttığını gözlemliyoruz. Bizler de karayolunda artan trafik yoğunluğundan dolayı denetimlerimizi 7 gün 24 saat esasına göre sürdürüyoruz. Yaptığımız kontrollerde, sürücülere radar kontrolü, emniyet kemeri uygulaması ve trafik kurallarını hatırlatan broşürler dağıtıp, bilgilendiriyoruz.” dedi.
Ceza Kesmek değil, Kurallara uymayı istiyoruz
Sürücüleri, hız yapmamaları konusunda uyaran Ömer Kapsal, şunları ifade etti: “Sürücülerimizden, özellikle hız kurallarına ve dinlenme sürelerine mutlaka uymalarını istiyoruz. Kazaların büyük bir çoğunluğu hız kurallarına uymamaktan ve dikkat eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu gibi uzun süreli yolculuklarda sürücüllerimizin zaman zaman mola vermelerini istiyoruz. Çünkü mola verdikleri zaman dikkat eksikliği de olmaz ve sürücülerimiz varacakları yere daha güvenli bir şekilde ulaşmış olacaklardır. Bu konuda denetimlerimizi aralıksız sürdürmekteyiz. Sabit radar cihazlarımızın yanı sıra bu yıl farklı bir uygulama yaparak, bayram yoğunluğu boyunca mobil radar uygulaması yapacağız. Sürücülerimiz nasılsa radar yok diyerek trafik kurallarını ihmal etmesinler. Mobil radar sistemine düşen araçlara da cezai işlem uygulanacaktır. Bu yüzden sürücülerimiz hem kendi can ve mal güvenlikleri hem de başkalarının can ve mal güvenliği için kurallara uymalarını istiyoruz. Bizim amacımız ceza yazmak değil sürücülerimizi trafik kurallarına uymalarını sağlamak.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle