logo

reklam

AHİLİK HAFTASI BAŞLADI

amasya ahilikAmasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir
Bugün insanlığın en fazla ihtiyacı AHİ’lik başarısını tekrarlamaktır
Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından Ahilik Haftası çeşitli etkinlikle kutlanıyor.
Ahi’lik Haftası nedeniyle Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından, Yavuz Selim meşdanında bir tören düzenlendi. Esnaf Bayramı olarak nitelendirilen Ahi’lik törenlerine Amasya Vali vekili Ferhat Burakgazi Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, AESOB Başkanı İsa Köse olmak üzere Amasya Protokolü ile Birliğe bağlı Odaların Yönetim Kurulu üyeleri katıldılar.
Amasya vali vekili Ferhat Burakgazi, “Ahi’lik esnaf kültürünün gelecek nesillere aktarılması açısından önemlidir. Devlet her zaman esnaf ve sanatkarın işlerinin kolaylaştırılması için her zaman yanındadır” dedi.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Ahi’liğin önemine değindi ve “Amasya Belediyesi olarak tüm esnaf ve sanatkarların kendi mesleklerini icra etmek adına her zaman yanlarındayız. Ahiler, ekonomiyi insana hizmet eden bir araç konumunda tutmayı başarmışlardır. Bugün insanlığın en fazla ihtiyacı olan şey de bu başarıyı tekrarlamaktır” dedi.
AESOB Başkanı İsa Köse, Ahi’liği toplum kültürü olarak nitelendirdi. Köse, esnafların toplumda birlik ve beraberliği sağladığına değindiği konuşmasında özetle şu görüşleri belirtti “Ahi’lik, dil, din, ırk farkı gözetmeyen bir sosyal modeldir. Görkemli geçmişimizle gurur duyduklarını belirterek, “Ahiliğin olduğu yerde kavga olmaz. Dünyada ahilik yaygınlaşmış olsaydı, bugün ne kan dökülürdü, ne de savaş olurdu” dedi.
Birlik ve Odalar tarafından yılın en ‘olgun’ ve ‘ genç’ esnaf ve sanatkarlarına ödülleri verildi. Daha sonra heyet Koçacik çarşısı esnafını ziyaret etti karanfil dağıttı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle