logo

reklam

AK PARTİ ADAYI SAİD YÜCE NET KONUŞTU

said yüce amasya

AK Parti Amasya Milletvekili adayı Said Yüce “ Doğduğum şehre dönerek hem şehrim hem de ülkem menfaatleri için çalışacağım” dedi. AK Parti’nin Amasya’da ve Türkiye’de büyük bir başarı göstereceğini, milletin iradesini hakim kılacak güçlü iktidarını devam ettireceğini belirten AK Parti Amasya Milletvekili adayı Said Yüce “Risale-i Nur camiasına mensup isimlerden siyasete atılan ilk kişinin ben olmadığımı herkes biliyor. Bizzat Bediüzzaman Hazretlerinin tensibiyle parlamentoya giren merhum Tahsin Tola’dan bu yana pek çok Nur talebesi bu örneği takip ederek parlamentoya girmişler ve siyaset sahnesinde hayırlı hizmetlerde bulunmuşlardır. Ben de, aynen Üstad’ın ifadelerinde geçtiği şekilde, “mütecaviz dinsizlere karşı haklı tarafa yardımcı olmak, ihtiyat kuvveti hükmünde onlara bir nokta-i istinad olmak niyetiyle, Nurların intişarı ve maslahatı hesabına Nurlar namına değil şahşım adına..” böyle bir hizmete talip olmuş bulunuyorum.” dedi.
Çok partili döneme geçildikten sonra da, Bediüzzaman CHP’nin bir daha iktidara gelmemesi için bizzat gayret göstermiş, onun karşısında Demokrat Partiyi açıkça desteklemiş ve “Kuran, vatan ve islamiyet” namına buna mecbur olduğunu da mektuplarında açıkça ifade etmiştir. Bundan başka, yakın talebelerinden Hamza Emek, bizzat Bediüzzaman’ın bilgisi ve talimatı dairesinde Demokrat Parti teşkilâtında ilçe başkanı olarak görev almış, bir başka talebesi Tahsin Tola da bir dönem Demokrat Parti milletvekilliği yaptığını kaydeden Yüce, “Doğduğum ve aile bağlarımın olduğu bu nadide şehirde AK Parti en güçlü şekilde yoluna devam edecektir. Amasya’nın beklentilerini biliyorum. Amasya’da halkın oyları ile seçilmiş Belediye Başkanları, Belediye Meclisleri, İl Genel Meclisi ve bürokrasinin ilk kapısı Muhtarlala birlikte sorunların çözümü yolunda çalışacağız.
Paralel suç örgütü yıllarca Bediüzzaman’ın devamı gibi gösterildi. 17 Aralık operasyonu ile birlikte Bediüzzaman’ın hayattaki son talebelerinin yaptığı açıklamalardan bu örgütün Nur hareketi ile uzaktan yakından ilgisi olmadığını tüm kamuoyunun öğrendiğini belirten Yüce, Bu ayrışmanın ardından Bediüzzaman’ın bütün uyarılarına rağmen canla başla CHP için kapı kapı dolaşarak oy isteyen Paralel suç örgütüne en dikkat çekici itiraz Risale-i Nur konusunda araştırmalar yapan Barla Platformu Başkanı olarak kendisinden geldiğini belirten Said Yüce, “AK Parti’den Amasya Milletvekili adayı olan Said Yüce ile Bediüzzaman’ın CHP zihniyetine bakışını ve kendisine yönelik eleştiriler şu şekilde cevap verdi. “Siyaset bütünüyle ikiye bölünmüş durumdadır ve bir tarafta milletin egemenliğini savunanlar bulunmakta, diğer tarafa düşenler ise, Bediüzzaman’ın “Bu millet iktidara getirmeyecek” dediği partinin iktidarına hizmet edecek şekilde faaliyet göstermektedir. Paralel örgütün yaygın organlarında CHP’ye nasıl övgüler yağdırıldığını, onları iktidara getirmek için nasıl çaba harcandığını hergün açıkça görüyoruz. Paralelcilerin peşine takılan küçük gruplar için de durum bundan farklı değildir. Bütün bunların tek bir ortak noktası vardır: Kendi ihtiras ve husumetlerinin sevkiyle hareket ediyorlar ve tepelerine kadar siyasetin, hem de çirkin siyasetin içine batmış bir vaziyette, her türlü mukaddes değeri dünyevî emellerine âlet etmekten çekinmiyorlar.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle