logo

reklam

AKCAN ve TERZİ’den Rektör ELMACI’ya Ziyaret

AMASYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. SÜLEYMAN ELMACI
özgün ve bilimsel düşünen gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz.
Amasya Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, bir ilin gelişmesinde Genel Merkezi Yönetim, Yerel Yönetim ve Üniversite ile birlikte Sivil Toplum Kuruluşlarının iş birliğinin çok önemli olduğunu söyledi.
Gazetemiz sahibi A. Suad Akcan ve Başyazarlardan Aysun Doğan Tarzi, Amasya Üniversitesi Rektörlüğüne atan Prof Dr. Süleyman Elmacı’yı makamında ziyaret ettiler.
Akcan, “Bir taraftan şehir ile bütünleşme ve diyalog devam ederken üniversitemizin merkezinde, bilimsel çalışma, bilgi üretme, bilgi toplumuna ilişkin temel sacayaklarının esas önemli olan noktasında katkılar sunacaksınız. Öğrencilerin iyi yetiştirilmesi adına, hayırlı hizmetlere vesile olursunuz. Başarılar diliyoruz, yolunuz açık olsun” dedi.
Terzi, “Yeni göreviniz İlimiz hakkında, Ülkemiz hakkında ve işin esas merkezi olan Üniversitemiz hakkında hayırlı uğurlu olsun.
ELMACI; Bizler ülkemizin geleceğine çalışıyoruz
Amasyılalırın üniversitelerine sahip çıkması gerektiğini belirten Prof. Dr. Elmacı, Üniversitelerin bacasız fabrikalar gibi görünmesinden vazgeçilmeli. Buralarda yetişen gençleri geleceğimizi şekillendirecek insanlar olarak görmemiz gerekiyor. Amasya, tarihi ve kültürüyle birçok dünya ülkesinin sahip olmadığı değerlere sahip, bizler bu değerlerin bilincinde olmalıyız” dedi.
Elmacı, Amasya Üniversitesi, farklılıkları zenginlik olarak algılayan yapısı, nitelikli akademik kadrosu, öğrencilerin ve akademik kadronun tüm ihtiyaçlarına destek olmayı ilke edinen idari çalışanları ile Amasya’nın en büyük paydaşı olduğunu belirterek, “bilimsel ve sosyal gelişmeleri takip ederek, toplumun gelişmesine katkı sağlayan eğitim ve araştırma hizmetleri sunarak, toplumun değerlerine sahip çıkan, eleştirel, özgün ve bilimsel düşünen gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.
Amasya Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, “Üniversitelerine değer veren ve onu yücelten ülkeler bir nevi geleceğine yatırım yapmış sayılır. Bizler ülkemizin geleceği adına üniversitelere önem vermeli ve yükselmeleri için büyük çaba göstermeliyiz.” dedi. Elmacı, Amasya Üniversitesi’nin bu anlamda bizler için oldukça kıymetli ve anlamlı olduğunu belirtmek isterim. Bölgenin ve ülkenin en güzide üniversitelerinden biri olan Amasya Üniversitesini, bulunduğu yerden en yüksek noktalara bilimin ve evrensel değerlerin odağında yeni YÖK anlayışıyla hak ettiği seviyeye taşımak en büyük gayemizdir. Bilime, sanata, kültüre ve evrensel değerlere yatırım yapan üniversitemizi yükseltmek adına çaba gösteren her bilim insanıyla birlikte çabalayacağımızı, geleceğe huzurla yürümek adına elimizden gelen katkıyı sunacağımızı belirtmek isterim.”
Rektör Elmacı, “Geleceğin sahibi gençlerimizi doğru ve yerinde eğitim hamleleriyle dünya standartlarında bir eğitim anlayışıyla buluşturmak, onlara geleceği diledikleri şekilde kurgulayabilmelerine yardımcı olacak başarılı kariyer olanakları sunmak için çıktığımız bu kutsal yolda, bizimle birlikte yürüyen Amasya’nın en büyük paydaşıyız” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle