logo

reklam

Amasya Kararlı!..Okulunu Yaşatacak

mehmet-vari%cc%87nli%cc%87AMASYA Tarihin yaşatılmasına sahip çıkıyor. Geçtiğimiz gün Amasya’nın Sesi Yorum Gazetesi olarak gündeme taşıdığımız. “Mehmet Varinli İlkokulu Tarih mi Oluyor!” “Okulumu Yaşat” haberine Amasya halkı büyük ilgi gösterdi.
Amasya’nın yatiştirdiği tarih Araştırmacı Yazar Hüseyin Menç, “Tarihe mal olmuş şahısların isimleri bir yere verildiyse bu isimlerin değiştirilmesi vefasızlıktır.” dedi.
Menç, Sadece vefasızlık mı? Ortadan kaldırılan isim ile binlerce hatıralar silineceğini belirterek, Adresler değişir. Şehircilikte köklü bir yanlışlığa yol açar. Sadece tabela değişikliği ile bakılmamalıdır. Elektrikten suya, telefon, doğalgaz faturalarına, günlük erişmesi gereken mahkeme kararlarına kadar pek çok önemli adreslerin, dijital tanımlamaların tamamını kökten sarsacağı gibi uyum sağlamak yılları alacaktır. dedi.
“Demokrasi şehidimiz kahraman Ömer HALİSDEMİR ismine karşı değiliz.” diyen Tarih Araştırmacı yazar Hüseyin Menç, O şehidimizin ismi memleketin her yerinde okullara, meydanlara, caddeler verilmiş verilmeye de devam edilmektedir. Eğer bu kahramanımızın ismi şehrimizde de yaşatılacaksa saygı duyarız. Fakat mevcut okulun ismini değiştirmek yerine ve illa bir eğitim kurumuna ad olarak verilecekse yeni bir okula, kütüphaneye, spor salonuna verilmesi daha vefalı ve uygun olur. dedi.
Hüseyin Menç, Geçtiğimiz yıllarda Yeşilırmak ilkokuluna, Nihat Bayramoğlu, Kılıçarslan Okulu ismi, Bayezid İlk Okulu isminin değiştirilmesi gibi bazı çıkışlar o okulun mezun ve devam eden öğrencilerinin tepkisi ile karşılaşılmış ve geri adım atılmıştı. Kumacık Hamamı, Ziyapaşa Bulvarı ile “Çakallar” isminin değiştirilmesi için yapılan çalışmalar olmuş hatta tabelaların değiştirilmesinden çok kısa bir zaman sonra buralarda da geri adım atılmıştır. dedi .

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle