logo

reklam
14 Ağustos 2019

Amasya’da akıllı çöp toplama dönemi başladı

Amasya’da akıllı çöp toplama dönemi başladı
Sarı, Sözümüz söz dedik
Şehir temizliğine önem veren Amasya Belediyesi temizlik araçlarının sayısını ve gücünü artırarak temizlik filosunu büyüttü.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, ”Rabbim İnşallah bu araç filomuzu bize başlangıç olarak nasip etsin. Vatandaşlarımıza kaliteli hizmet üretebilmek için her türlü çalışmayı yapıyoruz ve yapacağız. Çünkü halkımız her zaman hizmetin en iyisine layıktır” dedi. Sarı, Halka daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmek adına araç filosunu genişletmeye devam edeceğiz. Sosyal kültürel yapıdan çevre düzenlemesine, sosyal belediyecilik yapılarından belediyecilik alanındaki tüm çalışmalarımız devam edecektir’ dedi.
Amasya Belediyesi’nin temizlik filosuna 17 yeni araç daha eklendi. Amasya’nın temizlik işlerini Amasya Belediyesi Temzilik İşleri Müdürlüğü ailesine katılan; (8 yeni çöp kamyonu, 2 tane çöp taksi, 3 tane yol süpürücü, 1 tane 18 tonluk arazöz, 1 tane 8 tonluk arazöz, 1 tane damperli kamyon, 1 tane kepçe halkın hizmetine sundu.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Amasya halkımıza söz verdik, verdiğimiz sözü de yerine getirdiklerini belirterek, Amasya’nın sokakları dar sokaklar dar olduğu için her yere çöp konteynırı koyamıyoruz. Bununla mücadele etmek için Amasya Belediyesi araç filolarını çoğalttı ve sokakların büyüklüklerine göre tip tip araçlar ürettirdi. Amaç hem sokaklara rahat girsin, hem de sürekli çöpleri toplasın. Dar sokaklarda, çöp konteynırı koyamadığımız yerlerde her gün çöp toplamak zorunda olduğumuz için çöp arabası oraya yaklaştığında mahalleliye, ‘Ben yaklaşıyorum. 5 dakika içerisinde çöpü indir ve ben de çöpü alayım’ diyebileceği bir sistem kuruyoruz. Böylelikle çöpün sokaklarda kalış süresini kısaltarak hijyene katkıda bulunmuş oluyoruz. Amasya’da akıllı temizlik kusursuz Amasya derken kastımız buydu.” dedi.
Yeni alınan araçlardan oluşan konvoy şehir merkezinde gezdirilerek vatandaşlara tanıtıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle