logo

reklam

Amasya’da balık fiyatları ucuzladı

Karadeniz’de hamsi bolluğu tezgahları şenlendirdi. Sezon başında kilogramı ortalama 30 lira olan hamsi, bolluk dolayısıyla 10 liraya satılıyor
Sezon başında tezgahlara 30 liradan düşen hamsinin kilogramı 10 liraya indi. Amasya’da balık tezgahlarında balık fiyatlarının ucuzlaması ile birlikte, vatandaşın balığa ilgisi arttı.
Amasyalı Balıkçılar, sezon başında hamsinin kilosunun 30 lira olduğunu söyledi. Karadeniz’de hamsi bolluğu yaşandığını belirten balıkçı esnafı, “Vatandaşımız gelsin alsın, taze taze yesin. Diğer balıklarımızın da fiyatı iyi. Amasya’da sardalyanın kilosu 7,5, istavritin kilosu 20 lira. Balık fiyatlarında düşüş var.” diye konuştu.
“Özelliği küçük ve lezzetli olmasıdır”
Balıkçı esnafı Arslan Eftelioğlu, hamsi fiyatının vatandaşı sevindirdiğini ifade etti. Sezon başında hamsi kıtlığının yaşandığına dikkati çeken Eftelioğlu, “Hamsimiz Karadenizden geliyor, tam Karadeniz’in balığı. Ekonomik fiyatlara satıyoruz. Yani herkes yiyor hamsiyi. Vatandaş hamsinin küçüklüğünden yakınıyor ama Karadeniz hamsisinin özelliği küçük ve lezzetli olmasıdır.” ifadelerini kullandı.
Balıkçı esnafı, hamsi fiyatından balıkçının da balıkseverin de memnun olduğunu dile getirdi. Balık fiyatının daha da düşeceğini aktaran Balıkçılar, şu anda tezgahın yıldızının hamsi olduğunu kaydetti. Balık satın alan vatandaşlar ise balıkların ucuzlaması ile birlikte aylardır sofralarında balık hasreti çektiklerini belirterek, bundan böyle haftada 3 kez balık tükettileceğini, en faydalı besinin balık olduğunu anlattılar.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle