logo

reklam

Amasya’da beklenen kar geldi

Amasya’da kar yağışı okulların yarı yıl tatilinde olmasını fırsat bilen öğrenciler, beyaz örtünün tadını doyasıya çıkardı.
Yurdu etkisi altına alan kar yağışı ve soğuk hava, Amasya’da da etkili oldu. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte işe gitmek için uyanan Amasyalılar, karda ilerlemekte güçlük çekti. Kar yağışıyla birlikte şehzadeler gezi yolunda bulunan heykeller ve yalıboyu evlerinin beyaz örtüyke kaplanması, güzel görüntüler oluşturdu.
84 Köy Yolu Kapandı
Amasya’da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, ilerleyen saatlerde artarak Amasya üzerinde beyaz bir örtü oluşturdu. Amasya Valiliği devam eden kar yağışı, aşırı don ve buzlanma nedeniyle Amasya il genelinde 84 köyde töy yolunun kapandığını, buna karşılık Amasya İl Özel İdare Genel Sekreterliği tarafından kapan köy yollarının ulaşıma açılması için yoğun bir çalışmanın başlatıldığı açıkladı.
Belediye görevde
Amasya Belediyesi ekipleri de, karla kapanan yolları temizlemek ve tuzlama çalışması yapmak için harekete geçti. Ekipler, sabahın ilk saatlerinden itibaren kar temizleme çalışmalarını sürdürdü. Kar yağışının bugün de etkili olacağı belirtildi.
Karın tadını çocuklar çıkarıyor
Tatili fırsat bilen çocuklar, karın doyasıya tadını çıkardı. Şehrin muhtelif yerlerinde olduğu gibi kırsal kesimde de çocuklar karın tadını çıkartıyor. Parklarda kar topu oynayan çocukların mutlulukları adeta yüzlerinden okundu. Kızakları ile minikler birbirlerini çekerek gönüllerince eğleniyorlar.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle