logo

reklam

AMASYA’DA FETÖ’NUN MALİ AYAĞI ÇÖKERTİLDİ. 22 KİŞİ GÖZALTINDA

amasya da fetoAMASYA’DA PARELER YAPI OPERASYONUNDA
22 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Amasya’da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonunda bu kez örgütün kasasına darbe vuruldu. Aralarında tanınmış işadamları, bürokratlar, Mali Müşavirler ve bir imamın olduğu 22 kişi gözaltına alındı. Ünlü işadamları B.A., A.K., H.Z., F.Y., Ö.Y., M.E. ve M.T gibi isimlerinde gözaltına alınanlar arasında yer aldı. Şüphelilerin FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmak ve örgüte finans sağlamak suçundan, örgütün kentteki ticari faaliyetlerini organize ettikleri ileri sürüldü.
Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından yürütülen geniş çaplı FETÖ/PDY’ye yönelik operasyonda, Amasya merkezli Kayseri, Konya, Ankara ve Samsun’da dün sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.
FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmak ve örgüte finans sağlamak suçundan aralarında iş adamları, kurum müdürleri ve imamlarında bulunduğu 22 kişi gözaltına alınırken, haklarında yakalama ve gözaltı karırı bulunan bazı kişilerin adreslerinde bulunmadığı öğrenildi.
Amasya’da 17, Kayseri’de 2, Konya’da 1, Ankara’da 1 ve Samsun’da 1 kişi ‘terör örgütüne üye olmak ve örgüte finansman sağlamak’ iddiasıyla dün sabah saatlerinde polis tarafından gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan bazı kişilerin adreslerinde bulunamadığı, bu kişilerin arama ve yakalama çalışmaları sürüyor.
Amasya merkezli yürütülen FETÖ/PDY terör örgütüne yönekil operasyonda gözaltına alınanların ve emniyetteki sorguları tamamlanan kişilerin bugün Adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle